Споделена история от Образование

Възможно ли е въобще да вляза във ФМИ на СУ с ДЗИ?
Добър ден. Възможно ли е да вляза във ФМИ на СУ с диплома 6.00 и 6.00 на ДЗИ по Математика? От прогимназията мечтая да вляза в специалността "Софтуерно инженерство", но хората все ми казват колко трудно се влизало. От началото не слушах какво ми казват хората, но имам усещането, че думите им ме достигат... Не знам дали бих се справил на Математика II; не съм го преглеждал, но всички казват, че е много труден и че трябва да пръснеш бол пари за частни уроци, за да имаш прилична подготовка. А аз уча в техникум, а в техникумите подготовката за изпитите не е толкова сериозна. По принцип си уча сам-самичък...

Та, да се върна на въпроса - възможно ли е да се влезе с ДЗИ ако имам 6.00 в дипломата и на самата матура? Моля Ви най-искрено някой да сподели опита си, не искам да се отказвам от мечтата си да вляза в СУ... :/

Коментари

1.   Да, аз влязох с 5.70 на ДЗИ. Сметни си бала и виж от миналите години.

2.   Както номер 1 е казал, сметни си бала и виж. Скоро промениха коефициентите, по които се умножават оценките от ДЗИ и от Математика II в полза на ДЗИ, така че най-вероятно ще влезеш. Въпреки това те съветвам да прегледаш даваните изпити Математика II от предишни години и поне колкото да си свериш часовника, да се явиш и на този изпит. Не е толкова страшен, колкото разправят средностатистическите ученици, но не е и лесен. Не ти трябват скъпи частни уроци, трябва да си любопитен, да седнеш и да изрешиш предходните теми, и, където се затрудняваш, да проявиш упоритост и да разбереш решенията, които са предоставени на сайта. Успех!

3.   Може. В моето пмг са ни казвали, че трябва 6. 00, за да влезеш. Но все пак по- важното е да излезеш успешно от университета. Помисли си хубаво дали искаш в СУ, Защото влизането там ще е най-лесната част.

4.   Не. С матура 6. 00 бала ще ти стане 18 от 24. Проверих в интернет напиши Минимални балове ФМИ миналата година дори на 3-то класиране е било 20. 00 което няма как да го направиш с матура.

5.   До номер 4 - забравил си да добавиш и годишната оценка по математика. Балът се получава точно 24, ако е отличната оценката на матурата и за годината.

6.   Моя е грешката, с матура се получава 21 (максималният от матура) балът, а не 24. Извинявам се за объркването.

7.   Ще влезеш без проблем. Обикновено на първо класиране балът все е <21, вкючително и тази година. Ти имаш 21.