Споделена история от Образование

Как да реагираме?
Здравейте! Уча в ПМГ с профил биология и химия. В 12 клас съм и може би 20 от 26 човека от класа ще кандидатстваме Медицина. От 9 до 11 клас имахме златна учителка по химия, обясняваше ни всички задачи, уравнения, определения и т. н.
Подготвяше ни за кандидатстудентския изпит. Но сега в 12 клас откъде взеха, че ни я смениха. Дойде един възрастен господин, който преподаваше миналата година на съседния "д" клас и те не бяха особено доволни от него. Те също са химическа паралелка. Много е странен. Нищо не ни обяснява. Стоим си по цял час и си чатка по телефона. На другото отгоре и маска не си слага. Кашля си. Не ни се представи. Преговор не правихме. А ще правим входно ниво другата седмица. Питаш го да ти обясни някоя задача, уравнение, отговаря ти, цитирам:
-Бе, я не ме занимавай, не виждаш ли, че съм зает! Да, почти всички ходим на частни уроци по химия, някои дори още от 9 клас, но такова пасивно поведение от въпросния господин, според мен е недопустимо. А има материал, който влиза за изпита по Химия от 12 клас, а той не ни го преподава.
Говори се, че навремето не е бил приет Медицина, и влязъл в Химия, и сега си го връща на нас учениците.
Та в случая как може да реагираме, защото очевидно ръководството не вярвам да не е запознато със случая, понеже той сигурно от над 30 г. е учител в гимназията. Явно го толерират.

Коментари

1.   Запишете го 15 души как се държи дълго и напоително. Покажете го на родителите си, които заедно да подадат оплакване към директора и МОН. Трябва да сте много народ, защото ако 30 години си е водил така часовете (което ме съмнява, учителите гледат последните си години преди пенсия просто да ги изкарат и толкоз), но ако все си е бил такъв, явно го пазят или поне не искат да го уволняват/да му създават проблеми преди да се пенсионира. Майка ми преподава във ВУЗ и има колега, който е много зле със здравето - едва говори, не вижда, трудно се движи, но още го държат от съжаление, което е малко по-различно от вашия случай, но все пак го има и това като вариант.