Споделена история от Образование

Мечтата ми
От 12годишна искам да стана полицайка...Никой не вярва в мен. Приятелите ми казват: чувствителна си, не е за теб. Роднините пък хептен не са на моя страна: да бе да, ти и полицайка...иии НЕ МИ ПУКА грам. Писна ми да ми казват какво мога и какво не. Това е мечтата ми и прекалено много време "търсих нещо друго", което да уча. Не искам след време да си кажа: леле имах една мепта...дори не опитах да я сбъдна. Сега имам въпрос. Обмислям да кандидатствам във ВУСИ (Пловдив, то май е едно ВУСИ де ама карай). Чела съм специалностите. Въпросът ми е: същите неща ли се искат като от академията на МВР...в смисъл не видях какво е нужно за самото кандидатстване
В академията на МВР да не казвам колко хиляди пъти съм влизала и там си пише какво трябва...ако си момче/момиче. Обаче във ВУСИ не намерих. Ако някой има идея, ще съм му страшно благодарна. На 18 съм,12 клас..Имам време. И не, не ми е единствената опция, ще кандидатствам в общо 2 университета (различни специалности). И да, имам втора опция, ако не се случи това с ВУСИ. Академията на МВР иска или много пари или се влиза с връзки, казвали са ми го, знам го. Колко е вярно вече не знам, но избрах Пловдив по причината, че там са всичките ми приятели...Казвам го, за да не питате...и да, ако може само кажете какви неща са нужни за ВУСИ. Много, ама много ще съм ви благодарна.

Коментари

1.   Не мога да помогна с информация, но реших просто да напиша един коментар, че те подкрепям и поздравявам, макар и виртуално!
Иначе имам братовчед, който е завършил НВУ във Велико Търново и е казвал, че са на ниво нещата там.

2.   Нямат ли сайт? Там би трябвало да пише, а ако не, поне ще има телефон на който да се обадиш и да питаш.

4.   Здравей! Следвай това, което желаеш да не те интересува какво говорят другите. По принцип много хора обичат така да кажем да говорят как не ставаш за дадено нещо, че не можеш да го направиш и тн. Но ако това ти е главната цел следвай я докрай и не се предавай има много хора, които са били много зле но все пак са успели то тогава какъв проблема ти да пробваш? Аз например си харесвам компютри и програмиране и си го следвам докрай и на мен хора са ми казвали, че не ставам но не ме интересува те кво си мислят и си продължавам. Късмет и дано мечтата ти да се сбъдне!

М. 15 г.