Споделена история от Образование

Да уча ли след като вече намерих работа, която да ме развива?
Здравейте!

Бих била благодарна да споделите мненията си!

Преквалифицирах се в ИТ сферата през май тази година и записах задочно в УНИБИТ Информационни технологии с идеята да се развивам. На 30г. съм и смятам, че човек трябва да се надгражда.

Въпреки това съм малко разочарова от университета. Организацията им ми се вижда лоша - какво имам предвид.

Нямаш никъде черно на бяло за крайните дати за курсовите, какви са изискванията, всичко става с активна комуникация от страна на колегите ти, които я разбрали нещо, я не. Дават ти платформа, в която ужким си вписан в дисциплините, които изучаваш, а се оказа после, че са те вписали в друг курс. Материали, с които ужким да се подготвяш не са качени и трябва да пишеш на всеки преподавател за да те насочат.

От друга страна работата ми дава много практически знания и в този сфера забелязвам, че се търси практически опит и аналитично мислене.

Започвам да се колебая дали изобщо е нужно да продължа обучението си при положение, че работата ми дава повече.

Благодаря предварително за отделеното време!

Коментари

1.   Здравей.
Учиш за да добиеш уменията които се търсят в тази сфера. Ако вече работиш това което учиш, наблегни на работата и си спести усилията, още повече ако си на тридесет.

2.   Записването в български унверситет не го виждам като "развитие"... Правиш го да извадиш тапия ако ти трябва. Особено що се касае до информационни технологии - това е гарантирано загубено време. Купи си книги, запиши някой онлайн курс, това е начина.