Споделена история от Образование

Мързи ме да уча
Хора, ако можете дайте ми съвет как да спра този мързел, защото вече мързелът ме измъчва!
Дори по любимите ми учебни предмети ( БЕЛ, биология, история и география) не ми се ни учи, ни пишат домашни и по математика съм така, но този предмет не ми харесва, а тази година имам матури по БЕЛ и математика ( 10- ти клас съм).
Преди 5 или 6 месеца учих усилено, дето се вика ден и нощ, но при мен беше в истинския случай и много рядко си почивах.
Учейки по БЕЛ очаквах да имам 6 на входното, но изкарах 2- ка и не разбрах защо се случи, имайки в предвид, че толкова много се трудих; после пък правих резюме цяла нощ си играх и накрая изкарах 3- ка, а съученички, които са глупави и невъзпитани изкараха 5- ци - много се ядосах, даже получих истерия ( трета ми е, но другите две са, заради много по - различни неща), та много ме заболя от това, че за пореден път съм недооценена. Не взех решение да спра да уча, но спрях да имам мотивация за тази дейност. Как да си върна тази мотивация?

Коментари

1.   Ами и при мен беше така. Не ми се учеше от недоспиване, депресия и като цяло проблеми. Пробвай да четеш книга, някаква която ще ти е интересна. Разчиства ума и като цяло го загрява, кара те да забравиш за проблемите. Лично аз преди да уча просто чета за загрявка, после и запомням много по–бързо. Ако не това, намери нещо което да те накара да мислиш, да си включиш мозъка и да ти е интересно. После учи по каквото ти се учи най–много, а не се насилвай по нещо което ти е скучно, защото е по вероятно накрая да не седнеш да учиш по нищо.

2.   Ами може да решиш първо какво искаш да работиш един ден. След това да видиш за това което си си избрала кои предмети ти трябват, дали се слудва в университет или ЦПО ( Център за проф. обучение трябва да е лицензиран потърси в гутъл) това са различни професии, които учиш от няколко месеца до няколко години според зависи има много интересни. Може и просто да започнеш работа на каса или в ресторант. Според мен ако решиш какво искаш да правиш ще имаш и мотивация. А обенките нямат значение, никой не ми е гледал дипломите и оценките.

3.   Файда от учене за жени няма. Един силикон и повече няма да трябва да работиш

4.   Здравей мила ! Цаката е не да учиш цяла нощ и да го четеш , а да го запомниш и разбираш . Това е техниката , ако го запомниш и си го кажеш няколко пъти и го разбираш това ще ти помогне много . И аз нещо нямам мотивация тези дни , но ще се опитам следващата седмица да я възвърна защото нали това ми е целта да съм по-продуктивна . А онези , които имат петици сигурно са преписали от някой .

5.   Теб те мързи дори да мислиш!

Чакаш даже решението наготово!

Много, много тежък и мизерен живот те чака!

6.   Колкото и да не ти харесва нека ти го кажа направо - сядаш и започваш да учиш от нулата! Казва ти го бивш тройкаджия по Математика, който като му дойде акъла седна и научи за половин година всичко от 4ти до 12ти клас. Това е начина.

7.   До 5 - И някакви конретни съвети за помощ, след това ужасяващо поднесено заключение?

8.   Ето какъв е проблемът - Мотивацията не работи в дългосрочен план. Колкото и да се "надъхваш", в един моемтн просто сприда е ефикасно, когато правиш нещо, което не е особено забавно и приятно.
Трябват ти навици, не мотивация. Потърси повече информация за играждането на навици, а не за "как да се мотивирам". Освен ако мотивацията не е "не го ли направя това със сигурност ще умра или ще си причиня много болка", всичко друго си губи силата много бързо.

9.   До 3 - И после на 35 години като те сменят с някоя по-хубава и млада ревеш как мъжете за нищо не ставали и живееш в панелка 40 квадрата под наем... Айде стига глупости :)

10.   Мързеливи хора няма, има демотивирани хора.
Често демотивацията се получава от преучване.
Ако по български език имаш пропуски, лесно могат да се наваксат с частен учител по БЕЛ. Помоли вашите да ти вземат. По математика става по-трудно, защото не я обичаш, но отново ти е нужен частен учител.
По разказвателните предмети, сядаш и четеш по няколко пъти урока, може да го разделиш на абзаци, прочиташ първо единия няколко пъти, после другия и накрая 2 пъти урока. Отговаряш на въпросите отстрани.
Може да прочетеш урока на глас и да се запишеш и да си пускаш записа, ако чрез слушане помниш по-лесно.
Много вероятно е твоите съученички да вземат частни уроци при преподаващи в момента БЕЛ учители, тоест въпросните учители знаят точно какво се изисква на тези тестове и работят целенасочено по тях.

11.   Номер 5, защо говориш глупости?