Споделена история от Образование

Мнения за Пловдивски университет
Здравейте! Следващата година ми предстои да кандидатствам в университет. За сега съм се спряла на ПУ "Паисий Хилендарски" със специалност "Графичен дизайн и реклама". Много моля, ако някой е завършил там да сподели мнение, какво е нивото на образование, заслужава ли си да уча там, трудно ли се влиза...Много ще съм благодарна, ако споделите Вашето мнение;)

Коментари

1.   Както ще напиша и в другата тема за ПУ - това място НЕ СТАВА, НЕ, НЕ, НЕ! Казвам го не само от личен опит (бях студент преди 2 години там) и нивото е под всякаква критика. Ако искаш да се занимаваш с дизайн, повярвай ми далеч по-евтино, по-лесно и по-успешно би било да запишеш програмата на Софтуни Creative. Сега като се замисля, най-доброто в ПУ беше стола (и то в Нова сграда), беше евтино и що-годе добро. Ако не си от Пловдив, то имай в предвид, че квартирите са по 300-400 лева (и то 1-стаен, 2-стаен до 50 кв.), а общежитията са под всякаква критика. Марица общежитията са като бомбоубежища, мухал, хлебарки, стара дограма, походни легла, мазилката ти пада на главата докато се къпеш.. Чайка общежитията са добре, но са ти доста далеч от Нова сграда, та ще има да си пътуваш.., а новите общежития при Нова сграда са хубави, като хотел, но първо, че едва ли ще влезеш там, предимно влизат хора с връзки, чужденци и тук-таме някой късметлия (разбирай 1 на 10 000 сигурно), а те пък да далеч от център, от магазини, от всичко, общо взето си в нищото. Та, бягай далеч и то не само от ПУ, а от всички университети. Ако искаш да успееш, избутваш частна академия, било то Софтуни или някоя друга. А, ако искаш студентски живот, то ПУ е от добро място, но трябва да се бориш с по-горните неща. Ако имаш още въпроси питай, добре съм запознат :D

2.   Бягай със все сила!

3.   Напълно подкрепям номер 1. Това е пародия на университет, ти дори да имаш желание да учиш, преподавателите са адски несериозни и не умеят да комуникират, започва се едно преследване от твоя страна, за неща които трябва те да са проактивни. Администрацията е също толкова зле. ако ти трябва просто хартийка запиши се, но си подготви нервите :)

4.   От авторката:
Много благодаря за коментарите! Чух и други негативни мнения за ПУ и като цяло се отказах от там. Квартирите наистина са скъпи, а от 8 клас съм на общежитие и ме бих си го причинила отново. Отново благодаря за коментарите :)

5.   Не говорете за целия университет, защото той е разделен на различни факултети, в които и нещата стоят по различен начин. Уча във филологическия факултет и мога да кажа, че преподавателите са на много високо ниво. Абсолютно всички са сериозни, идват на лекции и ти преподават всичко необходимо, за разлика от много други места.
В тези, , нови” специалности (сред които е и посочената) в Бълагария все още нито един университет не знае какво да включи точно в програмата ѝ, а явно е трудно и да намерят подходящи преподаватели в нея.

6.   Аз пък се присъединявам към номер 3, като бивш студент от Биологически факултет. Има качествени преподаватели и асистенти там, но като цяло преподавателското и административо тяло е доста апатично към студентите. Всичко това демотивира много сериозно.

7.   Имам приятелка, която изучава същата специалност във въпросния университет. Тя е меко казано недоволна и ядосана от организацията на учебния процес. Казвала ми е че към настоящето не учат нищо съществено по практическата част, а само безполезна суха теория. Преподавателите им пък са гола вода отвсякъде. Разкарват студентите до унито само заради една презентация и ги връщат обратно. Иначе съм абсолютно съгласен с мнението на номер 1. Аз явно бях от къстметлиите, защото живях 2 години в новите блокове на ПУ, обаче наистина вечер след 22:00 ч. е кофти да скита човек по 3 км за най-близкия магазин (тъй като автобусите са до 22).
Поздрави и успех!

8.   Здравей! Уча тази специалност и мога да ти кажа следното - просто не си струва. Отношението към студентите е кофти, претенции до небесата, а качество на преподаване - под нулата. Упражненията са пълна скръб, особено ако си при вече повишената ГЛАВНА асистентка, просто не я пожелавам и на най-големия си враг. Безпардонно и нагло отношение към студентите, без капка желание да обясни нещо различно от шрифт. По-добре отдели време за курсове и качествени книги, но не губи време и нерви в тази специалност.

9.   Недей в ПУ. Като гледам не е само мое мнение.

10.   Подкрепям 5-ти. И аз завърших във филологическия факултет, преподавали са ми светила езиковедските и литературоведските дисциплини. Всички преподаватели имагт приемно време. Мен никой не ме е върнал, когато съм търсила помощ. Всички са били безкрайно отдадени и сериозни. Обсъждайтте факултетите, не целия университет.

11.   Номер десет е служител на университета. Жена ми е в друг университет, нямат студенти и ги карат да пишат по фейса да зарибяват. Явно в Пловдив са решили да налазват и Споделиго.

12.   10 до 11 - Защо да съм служител? Защото вместо да обиждам уважавам преподавателите си ли? Масовката е свикнала да плюе и като види един хубав коментар веднага се съмнява. Имах честта да ми преподават проф. Куцаров, проф Бучков, проф. Чобанов - светла им памет. Сигурно бях в последния випуск, които да има щастието да слуша и тримата.
Проф. Игов, доц. Ичевска, доц. Нейчев др. Г. Иванова... Един нямаше който да ни претупа.
Това че сте могли да научите нещо е по ваша вина. Никой не е магьосник да ви налее акъл. Явно сте се надценили и просто не сте във вашата среда и специалност. Проблемът е във вас, не в другите.
Мен специалността, която изучавах ме обогати безкрайно. Ако имаше как пак нея бих избрала.

13.   Номер 12, каква специалност сте изучавали?

14.   12 Славянска филология