Споделена история от Образование

Има ли качествени онлайн курсове по скандинавски езици ?
Искам да науча норвежки или датски до ниво b1-b2 за собствен интерес и евентуално инвестиция за в бъдеще. Но проблема е, че съм от малък град тук нямаме такива езици на изучаване , та затова и търся онлайн курсове по тези езици. Препоръчайте, моля, ако някой знае нещо. Мерси.

Коментари

1.   https://www.kbh-sprogcenter.dk/en/

- На модули е и июа разлипнинпрограми, според сщвъзможностите ти. Един модул е 2.5-3 месе, имаш 6 до 8 и е по 350-400 лева на модул. Трябва да владееш английски и да си много постоянен. Има доста датчани в дискорд групи и все някой може и да се навие, да ти помогне с произношение и разговори после.
Само ше кажа, че датският изисква мнооооооого слушане, закономеснотите в изписването и изговарянето са по-скоро подвеждащи, поради огромният брой изключения, а това че всеки си гонприказва, както го е чул от баба си, особебонизвън столицат им, може да тинизпили нервичките.

Самомще ти кажа, пе е много труден език. Ако вече знаеш френски и/или немски, някак си е по-смислен, но общи взето гонводят за толкова труден, колито китайския, поради скапаното произношение...

3.   Няма такива. Тези езици се учат на място в държавата, няма шанс в бг да научиш подобен език и да изкарваш качествени пари от него, на ниво тип братята от махала ще си и като лексика, и като граматика, и като произношение най-вече. От личен опит говоря.

4.   Щом английски не можах да науча в България след 6 години усилено блъскане и то не от онлайн курсове, а от частни уроци на 4 очи с пари пръснати по тях колкото за една кола, сам си направи изводите какви са ти шансовете да научиш скандинавски език в България онлайн. Език не се учи от преподаватели в България, там само се губи яко време и пари. Пази се от тия капани. Те са ти най-големият враг и препядствие пред научаването на чужд език.

5.   От автора, н4, тогава смяташ ли че е изгубена кауза да се учи въобще, освен в държавата със съответния език?

6.   Това, че когато не си в държавата, не можеш да научиш един език, е много погрешно. И в държавата да си пак трябва някой да ти обяснява граматика, иначе се учи развален език, с много грешки при изразяване. Ако беше вярно в чужбина нямаше да за куросве за чужденци, хората щяха да си учат от улицата. Тотално грешно! Знам, че сайтът Кабината предлага он-лайн обучение по много езици. Другото е огромно желание и учене буквално всеки ден.

7.   Номер 6, тотално, ама тотално не си ме разбрал. Казвам, че курсовете по скандинавски езици (ако изобщо има такива), но аз едвам намерих един), са крайно некачествени в България. Съжалявам, но ако си в самата държава, най-тъпото училище за имигранти да запишеш, което се плаща от държавата и ти е безплатно, ще го научиш в пъти по-добре, защото най-важното го има за научаване - среда. Истинското произношение няма как да го научиш в България, а то е най-важно. Комуникация! Зубренето на граматика няма да ти помогне особено. :)))