Споделена история от Образование

За университета - въпроси и отговори
Здравейте,бъдещи студенти и вече такива. Интересувам се от някои неща свързани с университета и ще се радвам да ми отговорите тези,които са минали през това вече. Аз съм бъдещ студент , предстои ми кандидатстване и ме интересува как стоят нещата с задочното обучение.И по точно ме интересува как преминава това обучение , когато е задочно:
-Как получаваш уроците,темите,изпитите?
-Как комуникираш с преподавателите , запознаваш ли се с тях лично?
-Също така със съучениците, познавате ли се , като сте в такава форма на обучение?
- Задочното обучение дава ли накрая абсолвентска бал със съучениците , преподавателите?

До 12 клас съм била в редовно обучение и всичко беше прекрасно , имаш приятели , комуникация .. бал и спомени и някак ме плаши това задочно обучение , звучи ми много изолирано и някак …. все едно няма да знаят , че дори учиш там. Няма как да бъда в редовна форма,затова въпросите са ми свързани с задочното. Знам,че звучат доста глупави .. но наистина ме интересува как минават тези години в университета. Благодаря

Коментари

1.   В началото на всеки семестър има тъй нар. очни занятия. На тях трябва да идеш за да се запознаеш с преподавателите, да ти дадат насоки от къде да четеш, какво ще се иска на изпита и т.н. След това си се прибираш вкъщи и си учиш сама, но винаги можеш да се свържеш с преподавателите, някои си дават телефона, други емайла, а има такива, които правят група във Фейсбук. Освен това всеки преподавател си има приемно време, примерно в сряда от 2 до 4 е длъжен да е в катедрата и всеки студент може да иде да говори с него.
С колегите, в университета се казва колеги, не съученици, също ще се запознаеш на очните и предполагам, че ще си размените контактите, телефони, емайл и т.н.
Колкото до бала, от опит ти казвам, че на никой не му е до това.
Връчването на дипломите обикновено е месеци след държавния изпит и 90% от хората вече работят, така че няма балове като след гимназията.
Взимаш си един почивен ден от работа, отиваш, дават ти тога под наем, някои имат и от онези плоски шапчици, и има няколко часа официална церемония на която можеш да поканиш роднините си или приятели. После има коктейл, връщаш тогата и това е.
Няма коли, рокли, крясъци, броене и т.н.
Е, ако с колегите сте близки винаги може да си спретнете импровизиран купон по случая, но нищо официално. Ние ходихме на кафе. И то не целия курс, в моя курс бяхме над 120 човека. Така, че си се събрахме с компанията и отидохме след церемонията до любимото си кафене.
Общо взето това е.

2.   Много благодаря за изчерпателния отговор! Точно това ме интересуваше и сега вече имам яснота над нещата :)

3.   Задочното си е за работещи, обикновено занятията са в неработни дни (събота, неделя), или през седмицата вечерта, тоест след 18ч, макар че сега дори и редовното може пак да стане онлайн. Комуникацията с колеги/колежки може да ти липсва, при мен специално дори само за това си заслужаваше следването ми. Зависи на какви хора ще попаднеш, едни ще са отворени да излизате, да правите купони, други, вероятно пак защото са задочно - ще си гледат работата и чисто физически няма да имат времето за много излизане. Винаги можеш да си намериш още хора, с които да се виждаш, разбира се, стига да го искаш! Успех!