Споделена история от Образование

Какво да си студент в Технически университет - София
Срам ме, че съм студент в този измислен университет. Нивото преподаване е под всяка критика, преподавателите нямат желание за внимание и комуникация със студентите, достатъчно некомпетентни са, имат голямо самочувствие, че така се заяждат.
Учебните материали са стари и изостанали назад във времето, че нищо общо няма свързани с необходимо за реализация за кариера.
Ръководството не е добре организирано, не показват добрите нагласи пред студентите и не знаят за какво са на работа.
За кандидати-студенти моята препоръка да Не ЗАПИСВАЙТЕ в този ,, университет ". Ако имате желание да учите инженерни науки, хубаво е да се ориентирате към западните европейски университети. Там ще учите актуални неща.

Коментари

1.   Преди няколко години университетът беше един от най-добрите университети в България, но за голямо съжаление, в момента, спаднал рязко надолу и няма вече традиция в успеха, както е мотото.

2.   No 1, най-тъжното е, че все още е един от най-добрите университети в България. Просто нивото навсякъде е плачевно.

3.   Съгласен съм, особено ако става въпрос за Компютърни науки.
За ТУ-Варна даже не ми се говори.

4.   Егати каква стана тя... парите следват ученика/студента и те така до края на света(в случая следването) и накрая бизнеса страдал от липса на кадри и такива подобни, ами нормално когато образованието е превърнато в бизнес а не в институция за обучение и подготовка на кадри ето резултата-немотивирани студенти, слаба подготовка и липса на квалифицирани кадри. Един интересен факт, който е неизвестен за хората тук, през 1971 Маргарет Тачър(премиера на англия първата жена в премиер в Европа)идва на посещение в България и посещава час по химия в едно старозагорско училище и остава възхитена от нивото на българското образование за времето си... направете си сметка колко е паднало нивото!!!

5.   Имаше хора, които се отказаха от това, да са преподаватели там, точно заради тази мизерия. Познавам няколко такива и имаха същите оплаквания. Самата среда е изключително демотивираща за студенти и преподаватели.

До 4 - Светлин Накво има бизнес. Другите имат "службица". Забити са там, взиамт си паричките и покриват някакви минимални изисквания. Ама нали е спонсорирано от държавата, без никакви особено големи критерии, има и яко корупция - върви си, та не спира. И това е проблемът.

6.   Пловдивското ТУ е под дъното направо, преподавателите на по-високи позиции директно се подиграват постоянно със студентите и избиват комплекси относно останалите университети в града.

7.   Аз студентка в този университет за кандидати-студенти ви казвам НЕ учете в измислен университет. Беше голяма грешка да съм тук.