Споделена история от Образование

Две двойки по иуч литература
Здравейте, аз съм 7ми клас на 14 години, искам да ви попитам как най лесно мога да си поправя оценката ми по ИУЧ литература, защото първият срок завърших с 4ка, а втория срок имах семейни проблеми и имам 3,2,2... Как мога да си ги оправя? Какво да направя? Предстоят ми матури притеснявам се-стресиран съм... Да направя ли доклад, есе, презентация??? Ами ако си останат 3,2,2 какво ще стане? Оставам ли пак в същия клас? Не съм наясно с тези подробности за това се доваерявам на вас да ми помогнете поне малко.... Благодаря много на всички!

Коментари

1.   Питаш учителката, не нас. Ако ѝ обясниш ситуацията, може и да ти даде някое компромисно решение. Но не виждам как с една тройка и две двойки ще изкараш висок бал.

За момента ти трябват две отлични само за да вържеш 4-ка:
(3 2 2 6 6)/5 = 3.8
Три отлични, пак за същото:
(3 2 2 6 6 6)/6 = 4.16
За петица ти трябват пет отлични:
(3 2 2 6 6 6 6 6)/8 = 4.625

Малко трудно ще е. Но ако ти даде такава възможност, сядай и учи.

2.   Говори с учителката си, обясни и ситуацията и тя най-вероятно ще ти даде възможност да си оправиш оценката. Не, няма да повтаряш класа, ако имаш проблеми само по един предмет, най-много да те пратят на поправка, т.е. на изпит. Това също си е гадно, особено в 7 клас когато имаш и матура, за това говори с учителката и тя ще ти предложи вариант как да имаш 3 за срока.

3.   И аз съм в 7 клас и имам почти същите оценки в началото на срока имах 5 и 4 сега са 3 и 2 и аз незнам какво да си мисля, вече изгубих някак интерес да слушам госпожата просто си седя слушам но просто не мога да свързавам нещата. Но според мен ще завършиш на мен ми, казаха че няма да остана, но все пак се подготви, защото не се знае кога ще те изпитат.