Споделена история от Образование

Какво мислите за Технически университет Габрово
Е, хора какво мислите за него?
Много хора ми казват, че не е добър и си плащат да минават напред.

Коментари

1.   То в София техническия вече за чеп за зеле не става, ти за Габрово питаш, дето още преди 20 г. си беше пълна дупка, а сега не искам и да си представям след този масов спад в качеството на образованието последните години.

2.   Имам приятел, който учи там. Нищо лошо не е казвал за университета. Може да има изключения, но навсякъде е така.

3.   Това сериозен въпрос ли е? Толкова много се е изписало за БГ университетите...

4.   Ами, аз завърших 2005та. Баш в най-лошите години на университета. Нищо хубаво не мога да кажа. Особено за магистратурата. Студ, липса на помагала и уреди, купуване на учебници срещу изпит, подкупи, ненормални предмети (социология и икономика примерно, за техническа специалност). Пълна липса на връзка между теория, и практика за доста от предметите. Общежитията бяха ужасни. Но пък тока беше безплатен :) .
След нас нещата са се пооправили материално. Ремонтирани са общежитията, има помагала и техника. До колко е зле/добре не знам, но от колега който е асистент там, чувам че студентите били много зле, не се вълнуват от обучението. Между преподавателите върви надпревара за часове, правят си мръсно. Студенти няма (то в БГ и хора не останаха) та се приема всичко на общо основание. И преди беше с почти най-ниската летва от техническите, но сега.... А като няма хора с които да сте на една вълна и твоята мотивация ще спадне. Отделно че е място за завързване на контакти, които могат да се окажат важни в бъдеще. Социалната среда е важна.
Трябва ли ти висше? Щото то си е инвестиция. Отиваш да учиш нещо, с което после да си изкарваш хляба. Не са малко парите, замисли се! Ако не можеш да ги избиеш от това което ще научиш - няма никакъв смисъл. Загуба на време и пари.
Проучи пазара на труда. Проучи учебната програма. Тогава реши.

5.   Навремето като учих в Габрово много работодатели считаха завършилите там за много по знаещи и можещи ,но в крайна сметка като запишеш гледаш да си вземеш изпита с 3 и не ти пука какво си научил или си го платил.Друг е въпроса след като завършиш къде ще работиш .Много хора предпочитат техническия в София защото има фирми които им предлагат платен стаж и след завършване работа.Техническия в Пловдив също не е за пренебрегване.Моето мнение е че няма значение къде си завършил стига да имаш перспектива за работа в бъдеще.