Споделена история от Образование

Медицина
Записана съм в Русенски университет за спец. Лекарски асистент, нямах възможност да кандидаствам Медицина но това ми е мечтата от детска възраст, защото бях закъсняла с химията. Късно ли е да почна след като завърша тази спец. да уча Медицина??

Коментари

1.   Защо просто не запишеш медицина следващата година?

2.   Медицината изобщо не е ок в България. Като започнем от ученето, минем през самата работа и стигнем до условия, заплащане, нерви..

3.   Медицината в България е пълен ад. Недей, ще сгрешиш много. Зверско учене, много нерви, много време. Завършваш и си никой та никой. Борби да те зачислят някъде да специализираш. Всичко са връзки. След като те зачислят ставаш един роб в някое отделение, с който ще се държат като с парцал. Всичко около тебе са подмазвачи и доносници. Хората, които искат да се научат не се котират. И всичко това говорим за порядъка от 12-13 години. 6 за медицина, ако всичко мине перфектно. Година две докато те зачислят за хубава специалност и после 4-5 специализация, ако пак всичко мине перфектно. Работа на 1000 лева. Работата е свързана с много внимание и много рискове. Натоварването е огромно. Взаимоотношенията са тежки. И чак като всичко това мине евентуааааааално се реализираш. Ти си жена. Кога ще раждаш? Кога ще гледаш деца? Не го прави!!! Никога не пиша коментари, но този няма как да не го постна. Надявам се един ден като добиеш опит да си кажеш... леле добре че не учих медицина, а не майкооо колко са били прави някои хора... Моля те, момиче, послушай ме. Аз съм човек, който е в сферата. Да си жива и здрава ти пожелавам и да имаш хубаво семейство. Има професии, които са далеч по-хуманни.

4.   Е нали ти е мечта от детска възраст, как си закъсняла с подготовката по химия? Несериозна работа, не ставаш за професията.