Споделена история от Образование

Проблем с преподавател
Здравейте! Имам нужда от вашия съвет. Студентка съм 3 година и трябва да прекъсна за 1 година, защото не съм взела 1 изпит. Проб
лемът е, че не съм сигурна, дали изобщо бих могла да взема този изпит. Не съм сигурна, че преподавателят чете темите, които студентите пишат и къса почти 100 процента от всички, явили се на поправка. Какви са ми правата в този случай? На изпита дават 6 теми за 3 часа и критериите за оценяване са неясни. Моля, помагайте!

Коментари

1.   Намери вътрешния правилник за оценняване на студентите.
Има процедура при която предизвикваш комисия да направи преоценка на изпитната ти работа.
Успех

3.   Следвай правилата, които са зададени, а както разбирам такива няма, което си е нормално за университет. Съвета е следния: отиди в библиотеката и питай тойчо определения преподавател какви материали обича да дава за ипита и дано да ти помогнат. Можеш да питаш колеги от четвърти курс, които да ти дадат също информация. И още нещо във всеки един факултет има по един преподавател, който къса 100 % от студентите. Точно този преподавател явно иска да научите целия материал наизуст и няма да пусне никой без да е разбрал, че сте научили всичко. Съвета на коментар 1 е неправилен и грешен и препоръчвам вместо това да намериш в системата на SUSI същия спец курс и да провериш какво е заданието, литературата и точка по точка какво се е преподавало като заглавие, да си съставиш теми, както и да поискаш от администрацията не вътрешния правилник, а КОНСПЕКТА на упоменатия предмет. Успех.

4.   Като начало, спри да се тревожиш, ако не взетия изпит е само 1, няма нужда да прекъсваш. След това, покажи на въпросния преподавател, че наистина се стараеш, върви в приемното му време, поговори с него какво очаква от вас на изпита, от къде се очаква да четеш и т. н. и след това гледай да спазваш указанията, които ти е дал. И да не се справиш перфектно, като те е запомнил вече имаш голям шанс да минеш.
Успех!