Споделена история от Образование

Дизайн? Маркетинг?
Здравейте, търся мнения за СофтУни (креатив). Колко често са лекциите, по колко време, дават ли много задачи за домашно, усвояват ли се необходимите знания, за да започнеш работа след това, нужен ли е английски, понеже в сайта им пише, че трябва поне базисно ниво, което аз за съжаление нямам, то тогава има ли смисъл да се записвам...? Четох, че доста малко от записалите се успяват да завършат, също така, че дават сертификат, ако имаш минимум оценка 5. 00, а ако си под нея... какво, не получаваш нищо затова, че си учил? !
Аз се колебая между графичен дизайн, интериорен дизайн и дигитален маркетинг. Коя специалност, ако мога така да се изразя, според Вас е най-добрата, с най-голяма перспектива? Колебая се накъде да се насоча, защото и трите курса представляват интерес за мен.
Харесва ми, че може да се учи изцяло дистанционно, също приемам и мнения за други академии, но отново с дистанционно обучение.

Благодаря на всеки отзовал се!

Коментари

1.   Като човек минал през програмата, но за програмиране ще ти кажа, че без английски няма как да стане. За да определи кое ниво на английски ти трябва, то лесно влез в джобс, намери една обява примерно за маркетинг от чуждестранна фирма и, ако не можеш да разбереш какво търсят, какво предлагат, какво изискват и т. н. - то няма са стане. Колкото до това коя специалност, двете са коренно различни направления. В двете има много хляб, може да се учи и впоследствие работи от вкъщи, добре платени са и т. н., по принцип можеш да изкараш Бейсик курса и на двете, за да видиш кое повече те влече, иначе ако си креативна, по-затворена личност, то дизайна би бил по-подходящ и обратното, ако те интересуват продажбите, бизнеса, управлението и т. н., то маркетинга. За сертификата не помня точно как беше, но реално, ако си учил няма как да не върнеш 5-цата, ако не я върнеш, то имаш дупки, които задължително трябва са попълниш. Отделно, че имат и поправителен безплатен изпит и до 2 поправки за следващи инстанции на курса, които се заплащат по 20 лв.

2.   Забравих да спомена за продължителността. Всеки курс става по-натоварен и по-натоварен. Първия е 1 лекция 1 упражнение на седмица, а до колкото ви спомням най-натоварения е 2 на 2

3.   За съжаление ще трябва да понаучиш и английски - без него няма как. Завършил съм специалност, свързана с проектирането (дизайн) и по - голямата част от знанията ги придобих благодарение на онлайн източници, като всичките бяха на англ. език. Тъй че, ако не друго то доста наблегни върху езика.
Относно Софтуни: нямам преки наблюдения върху програмата, но познавам хора, които са завършили creative програмите и бяха доволни. От доста време не съм общувал с тях, та не знам дали са успели да се реализират или не. Но все пак не забравяй, че само един единствен курс не те прави професионалист- ще трябва доста допълнително да поработиш и извън програмата : гледане на образователни видеа, четенето на книги и форуми, в които влизат професионални (тези източници трудно ще ги намериш на бг, та връщаме се на т1. от коментара) и не на последно място - много работа, само с гледане няма да стане.
Та това е за сега. Ако имаш някакви въпроси - питай.

4.   Да търсиш развитие в ИТ сферата и да не знаеш английски са оксиморони.

5.   Благодаря за отговорите. Като за начало ще наблегна на английския, а след това май ще запиша графичен дизайн. Отговорите и обясненията ми бяха в помощ.

-ат авторката