Споделена история от Образование

Пълен хаос. Не знам от къде да започна
Здравейте. Първо не знам от къде да започна, но напоследък живота ми е пълен хаос. Първо, че нямам работа, втория и по голям проблем ми е, че не мога да си взема дипломата за висше. Имам доста невзети изпити, други неща също ме тормозят. И просто напоследък не знам какво се случва. Ще кажете лесно е ставаш и си вземаш изпитите, да ама не е толко лесно не става ей така с магическа пръчка, просто не знам от къде да започна. Може би това е най големият ми проблем, не знам кое и как да направя първо, а също не знам дали вече студентските ми права не са прекратени. Знам, че само аз съм си виновен за абсолютно всичко, знам го и го осъзнавам, но до сега просто не намирам решение. Не знам какво да направя, всичко ми е толкова объркано. Семейството ми не знае, че имам чак толкова невзети изпити и само ме питат какво става с университета, какво направи с дипломата което допълнително ме напряга и изнервя. Вината е изцяло моя за положението в което се намирам, но все пак това постоянно питане и разпитване страшно ми бърка в нервите. Но знам, че ще си намеря рабата и там няма да има проблем, но някак си това с дипломата ми тежи страшно много. И знам че ако оставя така нещата ще съжалявам цял живот и ще ме мъчи.

Коментари

1.   За невзетите изпити най-добре е да говориш с професорите в университета и да ги питаш, какво е нужно да знаеш, за да ти пишат 3 и да вземеш изпита.
Работа се намира лесно, ако нямаш претенции.

2.   Ъм и какво правиш по цял ден?
Отиваш в деловотството на университета и питаш за студенските права, след това питаш кога можеш да се явиш на изпитите, ако трябва гониш и преподавателите.

През останалото време пускаш CV-та и учиш за изпитите.

3.   Е ти кого чакаш да ти реши проблемите? Започни стъпка по стъпка: виж кои са ти изпитите, обади се в учебен отдел или иди на място. Започни да учиш и 1 по 1 да чистиш изпитите. Не е чак толкова сложно, просто започни активно да работиш по въпроса.