Споделена история от Образование

Не мога да реша какво да се запиша да уча, помогнете.
Здравейте, аз съм сега 12 клас и не мога да реша какво да кандидатствам. Колебая се между три специалности - информатика във ФМИ на СУ или някаква инженерна специалност в ТУ или УАСГ. Чувал съм противоречиви мнения и за трите варианта, но не мога да реша кое би било най-добре! Ще се радвам да чуя вашите съвети и най-вече на хора учили в тези университети в близкото минало.

Коментари

1.   Здравей! Ти трябва да избереш кое най-много ти харесва. И най-вече кои са ти силните страни. Според мен, ако те бива в математиката, запиши във ФМИ, най-смислено е. Средата е страхотна, а и връзките, които създаваш в университета са ти също доста важни. За архитектура съм чувла, че вече отдавна не е, това което е било. Преподавателите са строги и се подиграват с труда ти.

2.   Въпросът не е какво да учиш следващите 4/5 години, а какво искаш да работиш следващите 40. Защото човек не записва висше образование за да има диплома, а за да работи това за което е учил, така че замисли се какво би ти харесвало да работиш и в каква сфера би ти било приятно да се развиваш.