Споделена история от Образование

Вие как решихте, че искате да учите в чужбина?
Искам да знам на вас как ви дойде идеята след 12-ти клас да учите в чужбина. Питам защото като съм говорил със свои съученици, на доста от тях въобще не им е хрумвало да ходят да учат в чужбина и това ми беше доста странно. Обаче сега ми светна, че може би просто ситуацията при тях е различна. Аз лично имах роднини, които заминаха да живеят в Германия. И от там като сме им ходили на гости ми дойде идеята. Имам обаче и съученици, които искат да учат в Холандия, предполагам на 99% съм сигурен те нямат роднини там. Тогава как им е дошло това на ум? Аз лично не мога да си го представя да ида там, някак си ми е психологически далеч. Плюс там е по-скъпо. В миналото беше популярно да се ходи и в Англия, още по-скъпо. Та въпросът ми е как ви дойде идеята да учите в чужбина. Просто искам да знам, причината за решенията които вземам и си мисля, че вашите истории ще ми помогнат. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Ми как. Не е ли очевидно? Като са погледнали примера на родителите си какви са "перспективите" в България - цял живот борба с връзкари, гърч за без пари, мизерстване и лизане на мутренски задници. Ми не е трудно да се сетиш какъв е изхода.

2.   Авора

Много жалко че никой не отговари. Благодаря номер 1.

3.   Реших първо да емигрирам на 21, после реших и че ще уча там - на 24. Реших го, защото държавата ни е много назадничава във всяко едно отношение, както и хората, които я населяват.

4.   от номер 1

Аз никой ли съм?

5.   Аз направих така... отидох да уча в Шотландия след училище (там висшето беше безплатно), бях на 19... но сега ми се иска да бях отишла на по-зряла възраст честно казано...
Учех английски от малка, от 4ти клас имах много часове и наваксах, някъде на 16 ми стана мечта да уча там. Родителите ми бяха окей с това и казаха, че имат доходи. Ходих на частни уроци за Тоефл, матури и курс по английски. Ходих при консултантите на Интеграл и те се погрижиха да ми направят кандидатурата, така че да ме приемат и ми бяха запазили място в общежитието даже. В моя клас имаше много малко хора, които искаха да учат в чужбина, повечето останаха да учат в България, даже в родния град останаха някои хаха. Само, че в чужбина парите бързо свършват и повечето трябваше да работят и учат, за да свържат двата края. Завърших го, дойде Брексит и накрая се върнах, за по-дълго в България (особено с тая пандемия).

6.   Отново е номер 5:
Забравих да спомена, че някои мой роднини също са работили или учили в чужбина и така... като един се хване на хорото, почват и другите... имах и приятели, които искаха същото да направят, но бяха малко.