Споделена история от Образование

Редовно и задочно обучение
Какви да плюсовете и минусите на редовното и на задочно то обучение? Бихте ли могли да съчетавате работа на 8 часов работен ден и редовно обучение?

Коментари

1.   Може да се съчетае работа с редовно обучение, просто трябва да си намериш правилната работа. Във фирмата в която аз работя има 4-ма студенти.
Задочното сигурно е по-лесно, а и ще имаш повече време. Накрая в дипломата не пише дали си завършил редовно или задочно. Проблема е, че сесиите са доста интензивни и натоварващи.

2.   Здравей, в момента съм последен курс студент редовно обучение. Изобщо не ти препоръчвам да се забиваш редовно, защото няма да можеш да работиш на николко часа, камо ли на 8. По цял ден трябва да киснеш в университета. Да чакаш преподаватели да дойдат, а те един бил болен, друг отсъства един месец му се родило дете, на трети починал близък, четвърти бил забравил, че има лекция. С една дума много лекции се губят и не се наваксват, защото сме студенти от много специалности и всеки е много натоварен и по различно време са му лекциите. Отделно има доста празници, на които също се губят лекции. В нашия университет и миналата зима, и тази отмениха първата седмица на януари отмениха всички лекции, защото да спестя ли от отопление. Някои казват, че на редовното обучение се преподавали повече неща от задочното, обаче аз не мисля така. Като махна всички загубени лекции, то почти нещата се изравняват. По-добре учи задочно и работи, защото за едно и също време ще имаш и диплома, и няколко години стаж. Извинявай че бях толкова подробен, но исках да ти обясня.

3.   Учил съм и редовно и задочно, затова ти пиша от опит.

За по-качествено усвояване на материала - много подобре е редовното!
Говорим за хора, които наистина искат да се научат!

Задочното в общи личнии значи да учиш всичко сам. Материалът се преподава на юруш, който запомнил запомнил...

Да работиш 8 часа и да учиш редовно е почти невъзможно!

Карал съм такава магистратура, когато работех, но тя беше присъствено само от ноември до края на март. - 2 семестъра. И се бях разбрал с шефа да ходя на работа по 4-5 часа и да си вземам работа за вкъщи(аз работя на компютър).
И не ходех на лекциите(освен на първата) по предметите, които не ме интересуваха. Ходех само на упражненията, и то само на тези, на които беше задължително.
Но тук идеята ми беше - главно да взема документ, защото основните знания вече ги имах.

4.   Аз лично първо бях редовно и се опитах да работя и да си живея живота, познай не успях да запиша втората година. След което, една година само работих и осъзнах, че не съм толкова малоумен и трябва да завърша, записах друга специалност, където бях задочна форма на обучение. През целия период на обучението, работих, като на два пъти работих и сезонно в чужбина. Малко е трудно, но се нагаждат нещата. Друг плюс, който открих, е че препидввстелите, не са толкова взискателни като си задочник. Минуса, е че не си ставаш много близък с колегите от курса и няма толкова нощен живот, ама зависи какви са ти приоритетите и каква е специалността.
Аз пак бих записал "задочно"

5.   Учи, ако можеш задочно, защото хем да работиш по специалността, хем да градиш контакти. Повярвай- нямаш ли контакти кой да те побутне, ще си безработен или ще работиш нискоквалифициран труд.