Споделена история от Образование

Как се става брокер
Здравейте аз съм на 23 години и искам да се развивам, като професия брокер, но не знам от къде да започна. Видях, че може да се извади курс, и да работя към агенция. За себе си мога да кажа, че имам афинитет към разговорите с хората, и обичам да се запознавам с различни хора. Ако някои работи, като брокер моля нека да сподели.

Коментари

1.   Кандидатстваш по обява за брокер. Има фирми, които ще те извикат дори и да не си учил за брокер. После ще ти предложат граждански договор, като ще получаваш заплащане на база постигнати резултати. Трябва да си готов, че няколко месеца може да се получи така, че да не получиш нищо от фирмата, ако нямаш резултати.
От фирмата, към която имаш договор ще те обучат, но все пак зависи и от теб, как прилагаш знанията на практика.

3.   Значи първо трябва да си нагъл, прост, да умееш да лъжеш и да нямаш никакво достойнство и себеуважение. Ако искаш да се развиваш, насочи се другаде, развитие в тази сфера няма, и пари няма, не ги слушай тия измисленяци по социалните мрежи. Съветвам те да си намериш по-достойна професия.

4.   Номер 3 ти е обяснил всичко. Само не е добавил, че и ако си брокер и работиш в София, трябва да си от далечната провинция и да обясняваш кой софийски квартал е хубав и кое какво е и къде е.

5.   Трябва да преминеш обучение. След това, трбява да положиш изпит за придобиване на право за упражняване на дейност като брокер на финансови инструменти. Комисията за финансов надзор отговаря за тези неща.

Това е, ако сикаш да станеш "финансов" брокер.

6.   Това е дейност без бъдеще в България, като и в краткосрочен, така и в дългосрочен план, понеже това нещо не мога да го нарека професия. В световен план също ама съвсем скоро ще се премахне и ще стане или роботизирано, или ще изчезне тази спекулативна дейност.

В България в краткосрочен, защото балонът издиша вече и скоро ще гръмне, в дългосрочен - демография, това ще наложи и автоматизацията с още по-големи темпове!

Станете инженер по внедряване и управление на системи за изкуствен интелект, така ще знаете, че имате истинска професия с бъдеще!

7.   Брокерите, след политиците, са едни от най-нехаресваните в Бг. Нивото в бранша е много паднало, мнозинството са изключително нагли и некомпетентни.