Споделена история от Образование

Лесотехнически
Здравейте! Момиче в 12 клас ще бъда тази година? Имам представа какво искам до уча но се колебая между две специалности? Едната е за медицинска сестра а другата горско стопанство в Лесотехническия? Въпроса ми е според вас коя от двете има по голям шанс за реализация възможности и тн, всякаква информация би ми била полезна! Без излишни коментари как двете специалности нямали нищо общо! Благодаря!

Коментари

1.   Разбира се, че за мед. сестра, но заплащането е катастрофално зле. Стартово ще започнеш на 1200 лв в голям град и в частните болници стига 2000 лв. Честно да ти кажа това е страшно ниско заплащане за професията, която ще извършваш и не случайно масово мед. персонала се изнася в чужбина защото там този тип персонал живеят по-добре от тук. Разбира се има варианта и да се хванеш с някой доктор и да си на издръжка от него и да живееш добре в страната както почти всички мед. сестри. За сведения познавам такава. Относно лесотехническия сама си отговори на въпроса къде може да се реализираш при положение, че само в София, Пловдив и Варна има работа за евентуално по прилични пари.

2.   Нито една не е добре платена

3.   В която и да избереш рализация има, но бих препоръчал медицината

4.   На твое място категорично бих избрала медицинското образование. Реализация със сигурност ще намериш, медицински сестри се търсят винаги. Отделно, ако не ти се занимава с болни хора, можеш да изкараш една подходяща магистратура и да се преквалифицираш в дистрибутор към някоя фармацевтична компания, което със сигурност ще ти гарантира добри доходи.
Горското стопанство някак не ми звучи като подходяща професия за жена.
Успех, каквото и да избереш!

5.   Една от силните страни на България е мебелното производство - от производство на материали, до производство на мебели, чак до интериорен дизайн. Стани, моля те, ако не си чалгароновобългарка, стани интериорен дизайнер и ги разбий, защото като гледам обявите за жилища, и техните оформления, и ми се реве с глас в какво са се превърнали българите...

Та, за лесото има мегдан, защото освен износът - тия постоянно строящи се жилища ще имат нужда от мебели и интериорни дизайнери.

отделно има фирми, занимаващи се с лесодобив и преработка, та чак до производство на мебелни плочи и материали... ако си НАИСТИНА добра - в България положението е такова, че теб ще търсят! Ти само стани добра! Справка - навсякъде, от кварталният ти автомайстор, през всеки лекар, до дърводелци и строители и тн...

6.   мед сестра винаги ще е търсено и в най големите кризи хората ще спрат да купуват каквото и да е било друго но от храна вода и медици няма да спрат да ползват, докато има живи хора ще имаш работа и доход, а ако се справяш добре ще получаваш добър доход.
Лошото на медицинската работа е че имаш нощни дежурства и понякога се работи по празници, но винаги можеш да се хванеш като мед сестра в детска градина или ясла, там по празници се почива

7.   Завърши за медицинска сестра и после терминал 2..

8.   Лесотехническия.

9.   Не се излагай, лесотехническия е смешен. Познавам завършили там, пълни идиоти.