Споделена история от Образование

Искам да уча японски ^_^
Момиче съм на 14 и страшно много се зарибих по тези корейци и японци. Е, все още не съм минала на китайци, но все пак рофл. Изгледах купища сериали. Само японска и корейска музика слушам. Искаше ми се да съм японка, те са мнооого сладки, особено момчетата им- тук са някви.... бъркат си в носа;всеки ден идват с едни и същи дрехи... не казвам, че в Япония няма такова нещо, но просто :д Много харесвам Akanishi Jin, Kamenashi Kazuya и Seto Koji е, има и други :Д (сигурно се чудите защо го казвам, ами и аз не знам) това са най сладките момчета, жалко само че вече поостаряха :Д единия вече е на 27- старец.. шегувам се. Но все пак да питам. Дали някъде в София се изучава японски- езикът е много приятен.
Благодаря предварително! Надявам се да не сметнете това за глупост :Д

Коментари

1.   18 СОУ, след 7 клас се кандидатства, учи се японски!!! Изпита е същият както и за другите гимназии. Това е в общи линии...

2.   Трудно ще намериш къде да учиш Японски в бг. Има курсове в университета, но само за студенти. По нета може да се запознаеш с Японци и японки на твоя възраст. Както си забелязала определено са по-възпитани от е вропейците. Гледай някой филм на Ueno Juri, например суинг гърлс. Ще ти хареса. Има доста програми за обмен на студанти с Япония, които се плащат от японската страна. Не знам дали има обмен с училища, но може да попиташ в консулството. Между другото на японците им харесва България. :-)

3.   Да, харесва им България, има и теория, че сме роднини с корейците и японците, гледай в тюба http://www.youtube.com/watch?v=RR3J0iyZbSY, e - на английски е, май е добре първо този език да научиш, или?
Учила съм като втора специалност Японска икономика, история и социален живот, но беше в чужбина. Много интересна им е историята. Прочети - само преди 150 години са били оценявани като една от най-простите, бедните и необразованите нации в света...
Много ги уважавам, заедно с корейците.
Виждала съм и познавам доста японци, покрай следването си, ще те разочаровам - ниски са много и са странни...жените са по-хубави. Но - кой знае, може би там е твоят Принц! Понякога точно някакъв импулс ни тласка към щастието. И аз първо се влюбих в езика, после намерих Принца си, сега хем по цял ден общувам на любимият ми език, хем си го гушкам. Две в едно направо, който търси - намира!!!

4.   порасни и стига мечтай

5.   едно е да искаш и съвсем друго да можеш

6.   Ами да в 18-то се учи японски, китайски и мисля, че и корейски, въпреки, че в Интернет има обяви за учене на най-различни езици, потърси малко :))

7.   Хах, и ти си като мен :) В 18 СОУ се изучава и корейски и японски. Ти сега кой клас си 7 или 8? В 7 приемат ученици, но аз тогава още не знаех, че има такова училище и ще се опитам там да се справя за 8 клас, ако евентуално има някакви изпити по езика.. УСПЕХ :)
До №4: Ако не мечтаеш не си човек, друго е за невъзможни мечти, а и това точно не е невъзможно.. Както има имигранти в САЩ и Испания, така има и в Япония.
№5: Спри да пишеш тъпи коментари.. МОЖЕ, ако е сигурна в избора си, може да е трудно, но МОЖЕ.

8.   Номер 5, много правилен коментар!
Не на всеки му се отдава.... деца

9.   Порови в нета все ще се намерят някакви курсове, но гледай да се водят от японец, защото това е език който се говори по един начин примерно между две жена, по друг начин между мъж и жена, по трети между двама мъже и т. н. имат няколко азбуки като всяка каста знае само "азбуката" на по-долните от нея и своята за другите си има висшестоящи които трябва да ги знаят и не я интересуват. Иначе имат едни магазини нещо като нашите всичко за 1лв. и в тях се продават различни неща включително и превръзки с различни форми и предназначение защото да видиш по улиците им жестоко пребита жена с насинена глава е нещо нормално. Иначе са много практични и естествени в решенията си хора, които се напиват лесно със саке което пият във водни чаши пълени докато започнат да преливат.

10.   Написах имената в Google Изображения и на трите ми излезе нещо средно между мъж и жена. Не те разбирам какво им харесваш :) Разни хора, разни идеали.

Все пак успех!

11.   автор : Какво им харесвам? Ами, не знам, сладки са ;д

12.   И аз съм им фенка ГОЛЕМИ СА СЛАДУРИ само където си падам по корейския

13.   номер 4 и 5 - Какво толкова? Момичето иска да учи японски, а и ако положи много усилия и това й е мечта сигурна съм че ще успее. Мечтите се сбъдват! Поне аз вярвам в това! Съгласна съм с номер 7!!! Няма невъзможни неща!

14.   А знаете ли какво е най-смешното? Че японките искат да са като европейците - защото, според тях, по-големите очи ги правели по-секси. И това ми го е казвала японка горе-долу на моята възраст (тя е на 27, баба отвсякъде).

Абе, моравата винаги е по-зелена от другата страна!

Успехът на японците не може да се отрече, но не им завиждам (японката ми разказа и други неща, като например какви роботи трябва да са младите, ако искат да се издигнат в работата си). Завиждам единствено на горепосочените от авторката модели, за които е добре да се знае, че най-вероятно представляват 0. 00001% от населението и надали могат да бъдат представителна извадка за това как изглеждат всички жълтури.

15.   Здравейте и от мен. Тъкмо изгледах един филм за Котоошу, (та те го боготворят) и това ме накара да се замисля колко по-различни и положителни са японците спрямо всяко едно отношение-морал, чест, искреност, уважение, които в един европеец трудно може да откриеш. Аз лично страшно много уважавам азиатсите и поради факта, че до 12 клас (сега съм 1 курс студент-пооодъртях си леко но няма как :Д) имах в класа си представителка на тази култура, която отговаряше на гореспоменатите ценности. Още тогава разбрах, че са голям народ със силен дух. Би ми било много интересно да се запозная и със страната им на живо, която не се съмнявам е изключителна. Пък не се знае нищо, някой ден може съдбата да ми се усмихне :)

16.   Има един сайт в които се учат различни езици (махни интервала http://ww w. livemocha. com/

17.   Автор : Благодаря ;д

18.   Сериознооо? ! Изкара ни, че тука момчетата в България сме някви изпаднали, некъпещи се и супер грозни същества, а тези жълти корейци с малки пишки и кръгли грозни лица са супер красивите и готините? ! Сигурно български не знаеш, а искаш японски да учиш? ! Учете, учете японски и китайски, те рано или късно ще завладеят света гадините с дръпнати очи!!

19.   До номер 18, ами да си седим тука, да не учим! Момичето си има амбиции и щом има интерес нека учи! Не виждам смисъл от твоят коментар. Аз съм номер 6

20.   И аз искам да уча и живея там. България не струва, съжалявам, че съм българка!!!

21.   Леле, номер 20 по-голяма глупост не бях чувала :0

22.   Охооо ти си мой човек ((: Каме ми е най-голямта слабост <3.. Иначе другите споменаха в по-горните коментари.. в 18 СОУ има японски и корейски :). А колкото до номер 18.. АМАН ОТ РАСИСТИ КАТО ТЕБЕ!!!!

23.   От авторката : Каме <3 а знаеш ли, че той е с пластична операция ;dd

MAКИ-ЧАН

24.   Аз съм на 19 и съм на твоята вълна японската и корейската култура са уникални, адски живи непрекъснато създават нещо, като някакъв притегателен магнит са... първоначално като ги видях, говоря за kpop си казах, боже каква глупост, но като започнеш да разглеждаш по-обстойно

1. Хубавото на Кпоп е, че опознаваш личността на изпълнителя и наистина му ставаш фен не просто да крещиш като ненормален, защото е красив или нещо такова. Харесвам Kyuhyun от Super Junior вижте песента 7 years of love с англ. субтитри Мда и корейците си имали балади

2. Драмите им изглеждат смешни в началото, защото актьорите играят сякаш детски и по-наивно (мн по-различно от европейското и американското кино), но бързо откривам, че това, че е различно далеч не го прави по-лошо. Secret Garden например

3. Японската Манга и Анимета са също много добри, както и историята на тези страни.
Знам, че прекалено много казах, но смятам, че това е толкова хубава възможност за нещо различно от американския шоубизнес, които залива света

25.   Някой, който ще учи японски в 18

29.   И аз искам да уча японски страшно много, но за момента нямам възможност. Ако си от София е лесно. Там има доста повече възможности да го научиш стига да искаш.

30.   Започни да тренираш карате и ще се докоснеш поне малко до Япония хахаха и ще научиш доста думички на японски, аз в момента знам много думи, тренирам карате ;д Това на шега : Иначе има курсове, разпитай по-големи хора, не питай тука по сайтовете. Ходи при учители, говори с майка си и т. н. Сигурна съм, че има курсове. ;)

31.   Има доста школи и частни уроци, които са сравнително достъпни. Има и много самоучители - във всяка книжарница има полезни книги. А директно от издателството (Изток-Запад) са с 30% намаление от коричната цена. Успех с японския!

33.   Японски език се изучава в 18 СОУ "Уилям Гладстон" . Обучението си струва!!!

34.   Аз уча японски в 18 Соу. Заслужава си!

35.   Избор имаш - 18 СОУ "Уилям Гладстон" и 138 СОУ "Проф. Васил Златарски". И двете дават обучение по японски език и култура. В 18 обаче подготовката има повече традиции и повече кандидати, респективно и по-висок бал за прием. Поне 31 ти трябва, за да се надяваш. Учителите са на ниво - японки и един българин, който в миналия си живот е бил японец - Братислав Иванов. Не казвам, че 138 е лошо, но просто не се е доказало толкова в обучението по езика.

А, и тъй като имам слабост към китайския ще спомена, че ако искате да учите китайски НЕ СЕ записвайте в 18 СОУ. Сега училището не дава пукната пара за състоянието на тези паралелки, обучението е на много ниско ниво, а за една година се сменят по няколко учители, я китайци, я българи. 138 СОУ е за тези, които искат да учат китайски.

36.   Честно казано, и аз много искам да науча японски. Постоянно гледам японски анимета и съм запалена по тях. И то много. Аз също търся в нета къде да го науча. Имам голям мерак за това. Естествено никой от нашите не знае, защото ще кажат, че само ще си загубя времето и че трябва да науча първо английският. и ако случайно някой може да ми каже къде намеря нещо МОЛЯ кажете ми. Ще съм ви много благодарна. ^_^

37.   18 СОУ "Гладстон" е най-доброто.

38.   138 е по-добро вече за източни езици - сега имаме вече японска градина и куп пари от китайците и японците. А за китайския - просто не се чуди, госпожата е създала китаиските паралелки в 18то, махнала се е от там и е дошла в 138! Няма да съжаляваш жестока е!!

39.   Здравей.
Питаш за японски в София, нагоре са ти отговорили. Аз ще ти кажа друго.
Уча японски във Велико Търново вече втора година, студентка съм. Сега си много зарибена по японския, но помисли хубаво - само заради сериалите ли искаш да го учиш? Това е труден език - много труден език. Изисква много четене и упражнения за да говориш на едно сравнително прилично ниво. Отделно писането е адската сложнотия... Не искам да те отказвам, но просто го имай в предвид. ;)
Аз лично се интересувах от японския заради Япония, историята, митологията, културата. И ми харесваше звученето на езика. С времето обаче интересите ни се променят, и тая еуфория и желание да го уча която имах преди две години, изчезна. Сега си понижих успеха, и ми е трудно да насмогвам главно защото вече не ми е интересно, оттам не уча като хората и така. Отделно леко започна да ми писва от вдетинените ми колеги, които са аниме маниаци и гледат корейски сериали и слушат К поп... Не съм хейтър, но просто не виждам какво хора на по 20-24 години вече намират в тея анимета и манги. Да, и аз гледам от време на време и съм чела манга, но те са просто като някакви ботове. Всъщност са ок като хора, поне повечето, но това с тея аниме и манга мании ми идва в повече.
Мисълта ми беше - ако решиш да го учиш, ти трябва по-сериозен мотив от драми, аниме, манги и т. н. Защото иначе просто няма да издържиш до края и ще го зарежеш. Пак казвам, дори и да изглежда лесен от аниметата, това НЕ е лесен език. Най-малкото защото всяко канджи има минимум по 3 различни четения в зависимост от това дали е само или комбинирано с друго.

40.   За японски не се колебайте - 138 СОУ е мястото! Не е лесно хич - мислих си че в езикова няма да уча ама се оказа доста зор. Не е лесно, но е интересно, госпожата добре обяснява и всъщност японският е лесен, само трябва да се внимава в клас. За една година научих много неща и декември целия клас ще ходим на изпита за ниво 5. Съучениците са яки и училището е добро. Китайската паралелка също много ги стягат. Радвам се, че ме приеха тук.

41.   До номер 7 мога ли да попитам дали приемат и след 8 клас в смисъл в 9 клас и добре ли е обстановката и учителите и въобще може ли да напишеш кратко мнение за 18 СОУ като цяло.

42.   Сега съм 7ми клас и аз така. Много ми се учи японски. Ако някой има мнение за 18 и полезни съвети моля да пише.

43.   До Номер 42. Искаш ли да се запознаем, понеже догодина и аз искам да се преместя там и искам да се познавам със някой? Между другото аз съм номер 41 във темата!