Споделена история от Образование

До студентите в ПУ
Здравейте! Уча в ПУ "Паисий Хилендарски" - гр. Пловдив. Вторият семестър предсои да уча физкултура и имам възможност да си избера от няколко спорта.

Много ми се иска този спорт да е плуване, но имам известни неизвестни - първо в кой басейн са тренировките, второ дали басейнът е добре дезинфекциран и трето дали водата в басейна е студена или е с нормална температура. Много ми се искаше да тренирам някакъв боен спорт, но това не влиза в избора на спорт.

Ако не е плуване, ще избера аеробика или тенис на маса или лека атлетика. Не ме бива в отборните спортове. В училище даже сервис не можах да се науча да бия. Всичко зависи от условията на басейна. Ако е много студена водата трудно ще се отпусна. По принцип се къпя с доста топла вода.

Така тренировките ще се превърнат повече в мъчение, отколкото в удоволствие. Ще съм благодарна ако някой студент, който е от този университет и е записал плуване ми каже за условията на басейна и най-вече къде се тренира. Аз ако знам басейна и сама ще проуча. Но все пак, моля споделете. А и още нещо има ли накрая някакви нормативи по плуване? Питам защото плуването по гръб ми е много трудно. Наистина имам сериозни колебания в избора на спорт.
~Кървава победа~

Коментари

1.   Басейните по града са по - добре почистени - смятай тогава колко е чист този...
Не се занимавай с глупости...

2.   До коментар 1 : Идвам от друг град и не знам какви са басейните в Пловдив.
~Кървава победа~

3.   Първият час питат всеки какъв спорт иска да запише. Тогава можеш да разбереш повече за това какви са условията. Поне при нас във филологическия такава беше процедурата- всеки си избира. Аз лично си ходех на часовете, защото не бяха нищо особено, но аз съм скарана със спорта и за това. Някои колежки ходеха на аеробика и бяха доволни.
Според мен ако толкова те интересува иди направо в учебен отдел и питай. Би трябвало да те насочат.
Като цяло моето мнение е, че тези часове са за отбиване на номера...