Споделена история от Образование

Проблем със университета
Здр. Нуждая се от вашето мнение по следния въпрос!!!
Влязох да уча в Югозападен университет "Неофит Рилски" - Благоевград. Редовно.

Аз съм от друг град и се оказа, че няма да имам финансовата бъзможност да уча там :х :х По средата на първия семестър си взех дипломата и се прибрах!
Въпросът ми към вас е дали сега мога да кандидатствамм във някой друг университет???

Коментари

1.   Да, можеш да кандидатстваш, разбира се - по познатата процедура. Гледай този път да е задочно, за да можеш да работиш и да учиш.

Всяко зло за добро - тове е един от най-лошите университети в страната.

По-добър е дори ВСУ, защото имат връзки с работодатели и програми от чужбина, акредитирани са по ЕСТS и дипломата ти е не само призната, но можеш дори да се прехвърлиш в чужбина и са длъжни да ти признаят изпитите.

2.   Точно сега в момента не мисля, че може. Трабва лятото да кандидатсваш отново с преценка възможности.

3.   (От автора) Добре а стария университет няма ли да ми иска пари, че съм се отказал от него и искам да уча на друго място.

4.   Какви пари да ти иска? Отписа ли се от университета? Водиш ли се студент?

Ако не се водиш студент, ако не си записан, значи не им дължиш никакви пари, освен за първия семестър, в които си учил.
Университетите не са фирми да търсят обезщетение. Те са организации с идеална цел. Друга заблуда е, че мизерните такси ти покриват следването... Не, деца, следването го плащат данакоплатците... , като не искате да учите, сте още по-удобни.

5.   Здрасти, колко пари са нужни за месечна издръжка в Благоевград? И общо с таксите за годината колко излиза? Моля те отговори ми, интересува ме.

6.   1. ако си се отписал от университета, значи не си студент и можеш да кандидатстваш през лятото на общо основание. ако е сходна специалност, евентуално могат да ти признаят някой изпит, ако представиш академична справка
2. ако си само прекъснал и искаш да се прехвърлиш в друг университет, най-вероятно дължиш някаква такса, която ще ти кажат от ЮЗУ

7.   До 5 Семестриалната такза зависи от специалността, така, че може да бъде от 150 до 1000лв!!!
Със квартирата нещата са същите, ако си делиш квартирата с някой ще бъде по-евтино.

8.   Някой знае ли магистратурите в ЮЗУ на какво ниво са? Интересува ме къде да запиша магистратура... между ПУ или Юзу