Споделена история от Образование

Какво да правя с отсъствията?
Уча в София в добро училище-попов, няма да споменавам кой съм. Така направих 9 отсъствия-1вия срок от закъснения, някой час ако си тръгна, ако целия клас си тръгнем, после започнах да давам бележки от личен лекар(ама не моя). И 2-рия срок станахме 2-ра смяна и аз от бягане(ако целия клас си тръгне) или ако не дойда за 0 час някой път и от закъснения и сега имма около 12 и съм за наказание нз кво(за изключване или не-нз). Класната не извинява ей така отсъствия.

Иначе, не преча в час, имам около 30 извинени отсъствия за 2-рия срок, а за 1-вия около 40-50 извинени. А има 1 от моя клас(18 човека сме), а другата същата паралелка са 14 човека, дето е за 1-вия срок и почти не идва на училище с 300 отсъствия, а уж нали максимума извинени е 100. И аз имам около 12 за 2-рия срок, и всички горе-долу закъсняват. И има някои с около 12-15 колкото мене та даже и повече. И нали няма да ме изключат?

Коментари

1.   Учиш в добро училище? Едва ли е наистина добро щом има хора с триста неизвинени... Иначе аз мисля, че няма да те изключат. Но също така зависи и от държанието ти в бъдеще както и от успеха ти :)

2.   Досега имаш ли някакво наказание за неизвинени отсъствия? Ако нямаш, тогава първо ще те накажат със забележка. Второто наказание е предупреждение за преместване в друго училище и чак тогава преместване. Според мен, няма да те изключат, още повече, че е втори срок. Най-много забележка или предупреждение за преместване в друго училище(ако вече си наказан със забележка). Така че не се притеснявай, но занапред гледай да не закъсняваш, защото това се превръща в навик, който много трудно ще премахнеш като пораснеш. А ако закъсняваш за работа, ще те изхвърлят.
~*Отхвърлената*~

4.   Първо - никога не гледай в 'чуждата паничка', когато се отнася за оценки, отсъствия и други подобни, за които си носиш лична отговорност.

За 12 отсъствия няма да те изключат, но подлежиш на наказание, най-вероятно "Предупреждение за преместване". След подобно наказание всяко отсъствие или негативна проява могат да станат повод за преместване. Освен това, родителите ти са длъжни да се явят в училище, да им бъде обяснено защо се налага подобна санкция... и въобще - ще го отнесат заради теб. Унизително е. Ще подписват документи. Ще бъдат поканени на ПС, за да чуят още веднъж пред всички какви си ги дробил.
Гадно е. Надали са го заслужили. Все пак те не са бягали от работа, нали?

Има и още. В момента Министерството затяга драстично мерките срещу многото закъснения и отсъствия в училище.
Внезапни проверки, проверки на медицински бележки - тези са само част от проекто-мерките :).

По-добре си сядай на трите букви и си ходи на училище както следва. В крайна сметка - това е твое задължение.

5.   здр. Няма как да те изключат, най-много да получиш наказание с последно предопреждение за преместване в др училище или да те прехвърлят в самостоятелна форма. И аз като таб уча в София, уж в елитна гимназия и аз съм зле с отсъствията, не веднъж са ме наказвали с мъмрене от класен но до преместване не се стигна, защото се спрях с отсъствията.. Хич не ми се седи да се занимавам с простотии, но за жалост трябва.. Все пак училището не е цял живот, все някак си ще се избута.. Моят съвет към теб е да се опиташ да намалиш отсъствията, за да не си вгорчаваш живота напразно..!
Мери

6.   Престани да закъсняваш и ходи редовно на училище ;)

8.   Човек, спри да ги трупаш! Има голям шанс да те изключат! 15 неизвинени - изключване
10 неизвинени - предупреждение за преместване
5 неизвинени - наказание
Още три неизвинени и си тръгваш. Познавам момче, което имаше 14 и 1/2 отсъствия. Още едно закъснение само и щеше да изхвърчи навънка. Той ми каза, че е идвал пръв в училище и си тръгвал последен и се е спасил така. В моето училище максимума е 150 извинени. Някои може и да имат повече, но може да имат някакво заболяване, за което класния и директора знаят и затова не им правят забележка. Лично мое мнение е, че е много глупаво да има ограничения и за извинени отсъствия. Един от моя клас има 153 и класната каза, че ако натрупа повече щяла да го предложи за наказание. Той се опита да се защити, каза, че много боледува. То наистина е така. Чупи си ръката, после си извади лакътя, после се разболя сума ти пъти, просто не може със счупена ръка или 39 градуса да се ходи на училище. Някои ученици боледуват много често, по едно време и аз бях така..

9.   Аз бях направила 144 извинени, бях болна от мононуклеоза. В нашето училище мисля, че границата е 150 за извинени. Иначе имам съученичка, която е с доста отсъствия, към 20, но не я изключват, защото тя е от SOS детски селища и майка й ще я взима скоро.
Noood

12.   Кой по дяволите те кара да закъсняваш? На училището не идваш когато ти падне, а си има определен час.

13.   Не вярвам да те изключат, защото имаш 12 отсъствия (зависи къде учиш ). Аз съм виждал хора, които са правили по над 400 отсъствия за 1 година, но в крайна сметка бяха изгонени. Надявам се да се оправиш с отсъствията и най-вече късмет! ---Ангелчето---

15.   Здравейте, уча в Руската гимназия в град Бургас и съм притеснен, защото имам 1 и 2/3 неизвинени отсъствия. Могат ли да ми направят проблем?
Натрупал съм ги от закъснения.

16.   Аз се преместих в уникално даскало, първи срок, нормални 25 отсъствия, втори срок, леко се развихрих, 230 отсъствия, също толкова нормално.

17.   Няма как да те изключат, ако си добър ученик. При 16 неизвинени учителите гласуват, дали да те изключат или не. Ако учителите те харесват, няма страшно. Но да знаеш че могат да те накажат, но не и да те изключат. Всичко зависи от поведението ти и как то ще се отрази на решението на учителите.