Споделена история от Образование

2 специалности право и икономика? Помогнете!
Здравейте :)
Общо взето се колебая между икономика и право.
И накрая реших ако успея да комбинирам и 2-те да ги запиша. Проблема е, че на няколко места казват, че неможело държавна поръчка. И че можело примерно едното в държавен, а другото в частен но само в НБУ.
Освен в НБУ къде другаде мога да запиша и -2-те?
Моля ако някой знае как ства да казва :Д :))
Мерсиии :)) Проблема също е наи-вече, че като се запишеш някъде трябва да дадеш оригинала от дипломата, да знаете и някой универсиитет където се съглсяват и с копието ;д

Коментари

1.   Виж сега, да учиш комбинирано две специалности не е добра идея. Опитай се да се концентрираш в една, учи здраво, развивай се там, а след като завършиш,тогава вече запиши и друго, ако искаш. Може да имаш едно всише, но гледай да е качествено, след като завършиш всички ще гледат какво можеш/знаеш, а не колко висши имаш.

И между другото, правото е специалност, която иска много, много четене (уча право в момента), просто не виждам как ще се справиш да следваш право и да учиш иконимика едновременно, то може - да речем минаваш между капките и си взимаш изпитите, но нито ще станеш юрист като хората, нито икономист.

2.   Абсурд е да запишеш право, в същият момент да следваш и икономика. Прецени сама, което искаш повече. В повечето икономически специалности трябва доста математика - ако си добра и те влече запиши икономика. И така от другата страна извади плюсовете от правото, и реши. Но с двете според мен си обречена на провал. Правото е доста тежка специалност.

3.   За какво са ти и двете? ! Ти пък си избрала едни специалности... Аз уча право вече 4та година, не знам дали знаеш, но положението при юристите е много зле. А за икономиката - какво да ти кажа.. Те бяха преди нас! :Д

4.   Сега и аз да се присъединя по темата - завършила съм Право и Българска филология едновременно - едното го учех редовно, другото - задочно - едното -държавна поръчка, другото - платено обучение- и двете висши образования - във Великотърновския университет. На 24 години бях магистър по 2 висши образования!!! Така, че когато човек иска, той може да постигне всичко!!! Само, че се лиших от много неща - не успях да задържа сериозна и дълготрайна връзка, тъй като бях нон - стоп или в сесия или на очни занятия. Излизах от едната сесия и влизах в друга -така в значителна степен пострада и самият ми студентски живот... Е, не съм била и денонощен зубър... ходех и по дискотеки. Само да вметна, че и двете висши образования съм ги завършила с пълен отличен успех, а при нас шестици не се пишеха току-така!
Така, че човешката воля е безгранична - аз учех две толкова различни специалности, дипломирах е по двете и то -първа.

Сега работя в областта на правото, за съжаление - учителската професия не е много ценена и високо платена. Така, че препоръчвам ти - запиши и двете - само, че се ориентирай към 1 университет, а не към два различни ВУЗ-а- така ще ти бъде по-трудно. УСПЕХ!!!

5.   По кои предмети трябвa дa се учи, зa дa се следвa икономикa?
Aз се колебaя между икономикa и прaво.
Впрочем нa 14г съм момиче и не съм много добрa по Мaтемaтинa и Геогрaфия.
До минaлaтa годинa зaвършвaх с пълен 6 по БЕЛ, но тaзи годинa съм в ново училище и учителят по БЕЛ е някaк си нaдменен и си избирa някои децa, нa които дa пише добри оценки с опрaвдaнието, че те сa били нaй-добри, a нa мен и остaнaлите ученици при изпитвaне ни пише 3-4, a нa, , добрите ученици ‘‘ пише винaги с еднa еденицa повече! Но от другaтa годибa ще ни е другa госпожa, a й нaшия клaс ще стaне от другaтa годинa
пaрaлекa: Туризъм и не знaм товa ще влиaе ли зa следвaнето ми?
Извинявaм се aко имa грешки от телефон съм!