Споделена история от Образование

Балканите или?
Привет! Аз съм на 18 години, от Пловдив, скоро ще завърша гимназия и в момента обмислям къде да следвам. Имам увлечение по държавите от нашия регион (особено Хърватска, Сърбия). Много хора ми казват, че те са изоставащи, че ако не си избера някаква престижна държава ( а не искам, защото не ми са на сърце) е по-добре да отида в София, заради по-качественото образование. Може би са прави, но ме е страх да не съжалявам после. Затова горещо моля всички Вас, които имате някакви впечатления от обучение в държавите, които споменах, да ми пишете и да ги споделите! Просто от моите близки никой не може да ме насочи. Включвам и Чехия, нищо, че се пада по-далеч. Нямате представа колко благодарна ще Ви бъда! Прегръдки.

Коментари

2.   За Хърватия пробвай американския в Дубровник. Чувал съм добри отзиви, отлични даже. Или Загребския. Това са двата на ниво. За сърбия не си струва - най добрите им са в Белград и Нови сад, но са по корумпирани и жалки от СУ даже.

3.   Не Пловдив, а Филибе! Дори на табелите е така - PB.

4.   За Сърбия : http://www. 4icu. org/cs/
за Хърватия: http://www. croatianscholarship. org/uni/index. html

Това което пише №2 за Сърбия, не е вярно!
Освен че са на много високо ниво, са европейски и се признават в Европа от 1954 г. Много по-добри от Българските! сравнение не може да има! Има университети и в Черна Гора.

Желая успех!

5.   В Пловдив има достатъчно навлеци от селата, не им трябват още, за да им превръщат града в кочина. Накрая ще стане като София - пълен с навлеци от всякъде.

6.   Номер 2, мерси много. За Дубровник е наистина готина идея! И напоследък градът нашумя. Ще поразгледам. А до номер 3 - и аз винаги съм се чудила защо, по дяволите, официалното съкращение е PB... Хахах моето любимо име е Филипополис. Авторката

7.   Ами проучи университетите. Запознай се с програмите на обучение и условията. В Гърция също има няколко добри университета. Не знам към каква по-точно специалност си се насочила... Виж и Турция, там има няколко реномирани. За Сърбия не знам, но ме съмнява да предлагат качествено образование или поне по-добро такова от България.

8.   Аз нямам идея какво образование предлагат университетите в Сърбия и Хърватска. Знам едно- още по Татово време на Югославия й дишахме праха.... Та тези хора се сражаваха с НАТО, за Бога! По нещо да личи сега? Няма да казвам, ако недай Боже, на нас се случи, сигурно още 500 г ще се оправяме...

9.   Номер 4, благодаря много и на теб за полезната информация! Да, затова се интересувам, различни мнения има и се радвам, че споделяте. И номер 7 също. Аз съм по хуманитарните науки. Авторката

10.   Номер 4, недей пуска вицове, има хора които са били за по 6 месеца на еразъм в Сърбия, вземи поговори с някой преди да пишеш, че иначе е смешно.