Споделена история от Образование

От много малка искам да уча в Симеоново.
Здравейте! От много малка искам да уча в Симеоново. Аз съм момиче на 14 и мисля че съм достатъчно голяма да реша към какво да се насоча. Не казвам че съм силна по история но обичам да спортувам. Не съм мъжкарана или нещо подобно. Просто искам да имам договор след като завърша.

Но ето го и проблема майка ми е против защото психиката ми е крехка. Каза ми че там няма да ми позволят грим лакирани нокти и всякакви блузки с ниски деколтета.

Искам да попитам хората които учат там променят ли се по някакъв начин стават ли по нервни. И да ми кажат наистина ли е много трудно.

Засега покривам нормативите само по бягане. странното е че не мога да скачам.

Другото нещо което искам да уча е медицина.
Как мислите коя професия е по-добра за момиче. Очаквам вашите коментари.

Коментари

1.   по-добре учи медицина
след това може да работиш в чужбина - там възможностите са реализация за неограничени
в МВР работата не е така както си я представяш :)

2.   Ако питаш мен за момиче по-добре е да учиш медицина, но не трябва да имаш крехка психика нито за Симеоново нито за медицината-там ти трябва здрава психика. Имах приятел, който завърши Симеоново, а с него учеха и доста момичета... така че не се притеснявай :) но наистина там няма лак, деколтета или прически, не е лесно, но няма върнати от там, стига да имаш желание ще се справиш-живота си е твой, разбирам че родителите ти не са съгласни да учиш там-но ако ти наистина го искаш ги накарай да проумеят мечтата ти! УСПЕХ

3.   Какво значи крехка психика? Не даваш подробности. Разбира се, че хората в МВР се променят. Работят по правила. Учат определени неща - напр. как да извличат информация, как да манипулират хората. И понеже и аз съм чела тези книжки, улавям моя мъж когато го прави. И понеже го прави често, аз загубих доверие в простодушието и сърдечността му. И понеше не искам така да контактувам, спрях да контактувам, освен най-необходимото.
Да не мислиш, че ще си останеш с акъла на 14 годишна? Хората се променят. Къде към добро, къде към лошо. Добър съвет са ти дали другите за медицината. По принцип крехката психика не подхожда на почти никое висше образование. Сега би трябвало да се замислиш за гимназия, не за висше.

4.   Аз съм в гимназия вече миналата година влязох в Английска с втори език френски. И вече няма друго за което да мисля освен висше образование което на всяка цена трябва да завърша.