Споделена история от Образование

Тривиално, но къде да уча?!
Здравейте!
Въпросът ми е следният: искам да уча клинична психология /да, знам какво значи това и какво се иска от мен :Д/, но не знам къде. Колебая се между СУ и НБУ - чувам, че второто е по-модерно като база и преподаватели, докато СУ разчита предимно на стара слава... /и липсва повечко практика /.

Това за България.. Иначе искам да кандидатствам в чужбина - Финландия, по-специално ХУ /Хелзинкски университет... / или в Испания /от университета в Сантияго де Компостела имам добри отзиви на приятели, за Саламанка знам, че е добър... /. Колебая се не толкова заради условията на живот, колкото заради нивото на образованието.. Ако имате информация, предложения и тн, ще се радвам да споделите :Д. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Много ми е чудно защо толкова много хора искат да учат в чужбина? Каква полза от това? Ако искаш да живееш после в тази страна поради някакви причини, да тогава има смисъл. Обаче не мисля, че е по-добро образованието или по-добра реализацията ако си учил в Испания или Финландия и после си дойдеш в България. И за какъв зор трябва да се изселваш от собствената си страна, от родното си място. Никой не те гони, стой си у дома. Чужбината не е рай - това е мит и легенда от миналото.

2.   Такава специалност има в Медицинска академия, а не в СУ или НБУ.

3.   Номер 2, не се изказвай неподготвен. Аз преподавам в МА, няма психология. Избери СУ.

4.   Аз съм за НБУ ако имаш финансовата възможност. А иначе относно коментара на номер 1- доста повърхностно мнение. Обучението в чужбина има повече позитиви отколкото негативи. И не само за професионалната реализация, а и заради личностната. И е трудно да, не е за всеки ;)

5.   Където и да запишеш навсякъде ще добиеш едни и същи знания(ако разбира се учиш), кой не иска да учи в частен университет? ! Ако имаш финансовата възможност и искаш да размахваш диплома от елитен университет -избери НБУ. Ако за теб няма значение мястото, а само придобиването на знания=> СУ :)