Споделена история от Образование

Явно това е живота...
На 19г. съм. Записах се да уча редовно, няма как да работя. На моменти искам да започна работа, но ако започна ще трябва да спра да ходя на училище и ще отпадна. Роителите ми забраняват да работя, казват че няма да си затворят очите, докато не ме видят с димплома. Дават ми само по 20 - 30лв. на седмица, с които гледам да се оправям с храна и нищо повече. Нямам дрехи, обувки, едва изкарвам... не им пука дали имам облекло или не. Това обаче не пречи на баща ми да си купува постоянно коли и разни джаджи, които му доставят удоволствие, кожени салони за колата и т. н.
Чувствам се ужасно... младо момиче, а ме е срам да излезна, защото не само нямам какво да облека, ами нямам и пари дори да подишам чист въздух. :(
Много ме обичали, всички си давали за мен, напоследък се чувствам ужасно, постоянно имам нужда от нещо, не ми достига нищо и не зная какво да правя, на няколко пъти да започна работа, но такъв скандал вдигнаха, че ме хвана страх... депресирана съм, повечето момичета се кипрят, имат си всичко, а аз дори нямам пари за елементарни неща...

Коментари

1.   Прехвърли се да учиш задочно- така ще имаш време да работиш, и да учиш, ще си изкарваш парите сама и ще си самостоятелна. Ще можеш да се изнесеш на квартира и да се издържаш сама. Ако помагат вашите- добре, ако не- ще се научиш сама.

Поговори с тях преди да направиш каквото и да било- обясни им, че не ти стигат парите, че ти е неудобно да им искаш повече, че нямаш самочувствие и т. н. Поговорете като големи хора. Обясни им, че искаш да пробваш да работиш, като съчетаваш с ученето. Варианти много- стига човек да има желание и да знае как да подходи към "проблема".

2.   налага се да започнеш да си изкарваш парите сама, иначе си обречена. И понеже след около 3-4 месеца и аз ще последвам твоя път, ще ти кажа, че аз например съм решила да си изкарвам парите през лятото. Това е времето, в което ще работя, за да си плащам лекциите през зимата, защото е ясно, че е много трудно да бъдеш редовен студент и да съвместяваш ученето с работата, да не каже, че е невъзможно. То от малко се почва, полека лека се свиква. Но да бъдеш задочно не е много добър вариант.

3.   не бива да се отчайваш и да живееш с мисълта, че живота на другите е "блестящ", а ти само ги наблюдаваш.. все има начин да смесиш двете дейности-учене и работа.. при тези обстоятелства не виждам друг изход!?