Споделена история от Образование

Неуспех след изпит
Здравейте,
наскоро се явих на много важен изпит за който се готвих дълго време, всъщност и работих за да си плащам уроците по подготовката за него, а и самата му цена не бе малка. Денят ми беше, сутрин учене, работа, вечер леко четене. И така, дойде решаващия ден.. адски напрегнат, минаваха ми абсурдни мисли, който никога не биха ми хрумнали при спокойни обстоятелства.. Така, самият изпит е с крайно ограничено време, което ме паникьоса и вследствие на преумората преди изпита, напрежението и паниката се представих много под нивото си. Преди изпита учителката ми казваше че няма съмнение че ще го взема, и аз наистина се справям много добре на примерните тестове.. но шанс.... Вече 16 дни след изпита съм като ударен с мокър парцал, много ми е трудно, падна ми тонуса, както и от увереността. Ще съм ви благодарен за окуражаващи думи, подкрепа, а и дали сте изпадали в подобна ситуация и как излязохте от дупката?
Благодаря!

Коментари

1.   Ако знаеш мене колко пъти ме късаха на изпити... И преди, и след като влязох в университет.
Първата година след завършването не ме приеха никаде и аз бях дала сумати пари за уроци, обаче просто понякога не става и това е... не е болка за умиране:)

2.   Едва ли съществува човек, който да не е минавал през това. Живот, какво да правиш. Понякога успяваш, понякога не. Не се отчайвай. Както беше казал Чърчил, провалът никога не е окончателен ( в случай, че си се провалил де, не ми стана ясно излязла ли е оценката или не).
Как аз излизам от дупката? Има един много прост начин. Просто си помисли за всички онези неща, които са В ПЪТИ по-важни от един нищо и никакъв изпит и ще видиш колко по-леко ще ти стане. При мен винаги помага :))

3.   Аз лично, не съм изпадала в такава ситуация.. но скоро имам и аз изпит! Надявам се да не изпадна в паника, като теб, защото изпита ми е наистина сериозен и важен за бъдещето ми! Мисля, че можеш да излезнеш от тази ситуация, като си представиш, че с това не идва края на живота ти! Все ще намериш начин, по който да вземеш този изпит отново и да се поправиш!
П. С. Надявам се, че съм помогнала! :)

4.   Здравей!
В училище 12 години имах само 6-ци, после се представих отлично и на матурите и на изпитите. След това обаче отидох да уча в чужбина и ме скъсаха на абсолютно всички изпити първия семестър! Адски много учих за тях, мислех, че са минали добре, а после-изненадаа.... Такава депресия ме обхвана, че започнах да се съмнявам и да се мисля за тъп човек, какво ли не ми мина през главата...
Но мина време, успокоих се и продължих напред. Взех си всичко и нещата потръгнаха.
Всичко, което исках да ти кажа е, че това е нещо, което се случва на абсолютно всеки в даден период от живота му и изобщо не е повод за паника. Да гадно е, положил си усилия и не е подействало, чувството е ужасно... Но трябва да го преодолееш и да продължиш напред;)

Jay

5.   Случвало ми се е да разочаровам хора, които вярваха, че мога да изкарам много повече на един изпит. И понеже бях разочаровала най-ценните си хора, разочаровах и себе си. Но в крайна сметка продължих да уча, да полагам усилия, не промених отношенията си с хората и гледам на това само с положителни чувства.
Оценките и резултатите почти винаги са поправими, но не позволявай на това да влияе много на поведението ти и връзките ти с другите, защото тези неща се променят по-трудно от оценки и резултати. Успех!

6.   Отиди в църква помоли се и отиди пак ;)