Споделена история от Образование

Руската с немски или английската с немски в Пловдив?
Здравейте,
ето я и моята дилема и не само моята, но и на родителите ми. Вече няколко дена четем по форуми и питаме познати дали руската гимназия или английската осигурява по - добро образование ( извинявам се предварително за това, че не назовавам официалните имена на гимназиите). Моето условие е само да уча немски, но в коя от двете? Едни хора плюят руската, други я предпочитат пред всички други, а трети не са били там въобще, но са сигурни, че немският се учи на високо равнище, руският на ниско, а за трети език е изключено да се говори и препоръчват английската за най - добро изучаване на избрания от мен език.

На мен на сърце ми е повече руската, защото всичките ми приятели имат бала за там и има голяма вероятност да влезем в една и съща гимназия, няма да съм сама в нов клас и т. н. Но тук става въпрос и за бъдещето ми и това, което е най - добре за мен. Родителите ми са съгласни с това, което искам, но след като се поровиха, за всеки случай, откриха, че има повече одобрение за английска, отколкото за руска гимназия...

И още по - лошото в случая е, че аз имам достатъчния бал да вляза и в двете гимназии безпроблемно:(. Ето още една причина да потърся вашата помощ и мнение и моля да не отговарят само момичета и момчета на моята възраст, но и хора, които имат известна представа и са компетентни по темата.

Коментари

1.   Пловдив е мръсен и ужасен, защо не помислиш за Варна?

2.   Препоръчвам ти английската/от Пловдив съм/

3.   И двете гимназии са елитни. Но ако ще искаш да учиш немски- то това е ЕГ :) Приятелите не могат да бъдат причината да отидеш заради тях в руската гимназия, тепърва ще се запознаеш с нови хора, а това е хубава тръпка. Ако ти е писано ще попаднеш в мн хубав клас с приятни нови хора. А с останалите си приятели винаги ще можеш да се вижаш, все пак двете гимназии са съвсем близки.

4.   Аз избрах да си подам документите за ОМГ, като ще пробвам в паралелката с немски. Английски знам и не ми се губи време с него повече, а немски ще ми трябва. Колебахме се с родителите ми дали да не е Руската с немски, но баща ми настоя, че все пак съм по-силна в математиката и езиците ще ги допълвам. Ако и ти знаеш английския добре избери руската, освен ако не си надувка, тогава ще си паснеш със снобарите в английската, щото там са само напомпени.

5.   английската според мен е по-добре

6.   Номер 1, ами един ден може и да ида във Варна, но не сега.:) Далече ми е, не за друго :D ;D

7.   Според мен руската е по-добрият избор, но ще трябва доста да се потрудиш особено, ако искаш с немски... не е лесно 8 клас да караш по 8-9 часа на ден... но пък звънците са яки ;D Която и от двете гимназии да избереш няма да съжаляваш! Пиши какво си решила накрая!

8.   Избери Руската с немски! Те притежават лиценза за сертификат по немски, а не ЕГ Пловдив. Не могат да се сравняват двете гимназии. Другата гимназия лежи на стара слава. / Майка на дете в руската с немски. /

9.   Най - после реших коя да е!! Ще бъде руска особено след последните два коментара :) :) Благодсаря на всички ви, че ми помогнахте да избера правилното. Балът ми е 34,644, така че мисля, че ще ме приемат, където искам най - много :)
От авторката

10.   С този бал влизаш със сигурност. Пожелавам ти успех! Преди 2 години най- ниския бал за руската с немски /момичета/ беше 32. 32. Така, че спокойно вътре си.

11.   и ние сме в руската с бал 35

12.   7. Извинявай, ама грешиш! Руската може и да има този сертификат, но английската е тази която от години дава ДЕ-ЕС-ДЕ дипломите по немски. И извинявай, как няма да имат лиценз при този факт??? Не лъжи момичето, аз съм ученичка в английската с немски, сестра ми е бивша ученичка завършила 2004 с ДСД диплома с която я приеха в един от най добрите университети в Германия! Руската от скоро имат тоя лиценз и се правят на голяма работа и вече по добри от английската, ама не е така. Английската е тази която винаги е давала най доброто обучение по немски съответно с дсд дипломата и така ще си и остане! Руската е добро у-ще колкото и е английската! Но за учене на немски по добрия вариант щеше да е английската поради горе-посочените причиниУспех все пак...

13.   12 Аз не лъжа, казвам точно това което и ти казваш. От миналата година този лиценз е даден на Руската. За това става въпрос все пак. Нека момичето само прецени.

15.   Приеха ме в руска!! :))Утре отивам да се записвам и много се радвам!! Пожелавам на всеки, който ще бъде седми клас някоя година да има същия успех!
Благодаря за помощта на всички ви, вие бяхте важна част от избора ми! :)
От авторката

16.   Поздравления! Аз завърших Руската с английски, но изненадващо в момента работя и ползвам предимно руски. Не го подценявай, руският е голям плюс!

17.   Руският е много търсен език в момента! Навсякъде по света ще ви трябва, бъдете сигурна! Учете го сериозно!

18.   Браво, зайче! Успех! –№7

19.   английски 100% ще научиш така че учи немски

21.   Според мен е по - добре Руската с немски. Кое е по - добре - да знаеш един език на ниво С1 (немски) и един на ниво B2 (английски) или един на ниво С1 (немски), един на ниво В1/В2 (руски) и един на ниво В1/В2 (английски)? А и отдавна са известни проблемите в ръководството на ЕГ "Пловдив". Смяна на директори, учители, които не си вършат работата и пиша високи оценки ей така. Заради тези проблеми единственият сертификат, който се издава в Английската е DSD I (Шпрах диплом 1) по немски, който потвърждава ниво на знания за А2 и В1. А в ЕГ "Иван Вазов" дават и TOEFL, SAT по английски, DELF по френски, DELE по испански и DSD II (Шпрах диплом 2), който потвърждава знания за В2 и С1.