Споделена история от Образование

С какви методи- хапчета, билки, медитация, стратегии учите по-добре?

Ето аз: кофеин (от таблетки, кола,кафе, до 300 мг дневно), гинко прим смарт, лецитин и др, повечето натурални

От другите: Релаксация в период на стрес и страх от изпит, самовнушение че мога и че ми пишат шест

А вие?

Коментари

1.   много RedBull

2.   Уча право, в напреднал стадий на сесия, процедирам така : от 8 до 12ч кафе, от 13ч докъм 15ч-16ч енерджи напитки, много вода и плодове. Обикновено приключвам към 17ч-18ч, а когато съм в преговорен период преди изпит дните ми приключват към 20ч, най-късно 21ч. Ходя и да тичам вечер или излизам някъде на разходка, да разведря, вечер лягам към 22-23ч, за да мога да имам поне 7 часа сън. Та така.. не смея да използвам други неща като хапчета, гледам да издържам колкото мога така без допълнителни стимуланти

3.   Имах една колежка която пушеше трева сутрин и вечер преди да легне и беше отличничка. Пушене на трева вечер преди лягане, го разбирам защото помага за дълбок и пълноценен сън, но сутрин след закуска ми беше странно. На мен ми действа много разсейващо и избягвам да пуша като цяло, но на нея и действаше като активатор на вниманието колкото и странно да звучи. Различни хора, различни стратегии.

4.   Моят метод не е свързан с хапчета. Променям си режима коренно - лягам в 6 (до към 8 съм заспала, в най-лошия случай към 10) и ставам не по-късно от 3 сутринта. Правя си кафе и уча. Между 4 и 5 сутринта разхождам кучето, за да се разсея и пак сядам да уча. До към 8 правя това с малки почивки от по 5-10 минути на неопределен период от време. През останалата част от деня си върша ежедневните неща и не се затормозявам с учене. Евентуално следобед може да седна, но това си е инцидентно и непреднамерено, причинено от скучаене. ;)
За мен най-подходящото време за учене е в периода полунощ-8ч. Други обаче този режим ги събаря :Д

5.   Ами какво да кажа, с много плътоническа любов, ама здрава с превръщането на кревата в пух и перошина.

6.   Дайде съвет за концентрация. Като че ли цял живот никога не съм могла да се съсредоточа като хората, ей така да седна и да чета без прекъсване.. имам чувството, че си пропилявам деня с вършене/мислене за други неща.

Ягода

7.   до 6 същото е и при мен

8.   Като ме облее студена пот от паника, че имам 190 въпроса и 5 дни, да видиш как чета до припадък.

9.   Аз все още не съм му хванала цаката, ще кандидатствам медицина края на тази година и който е учил знае колко труден е материала, проблема не е в сложността му а в обема.. Кофеин не мога да приемам под никаква форма, защото веднага получавам сърцебиене и честно вече са ми се изчерпали идеите за "алтернативни енергийни източници"..
Някой ако има съвет към мен, моля да помогне, по някога ми се случва да уча по 8 10 часа дневно и като блокирам и край..
помагайте с идеи моля!