Споделена история от Образование

Kакво представлява образованието в...
Накратко води се елитно училище. Повечето родители и ученици подлъгани от добре направената презентация кандидатстват там. И о разочарование:още при първата си среща с директора разбираш, че си попаднал не където трябва. Отиваш при него с очакването да помогне за решаването на проблема ти, но вместо помощ получаваш чувство, че си нарушил спокойният му и безпроблемен до този момент живот. Разбираш, че съдействието ще бъде равно на нула и продължаваш по веригата от институции, за да разбереш, че това е една стройна бюрократична структура, която върши добре само писмената си работа без да се старае да вникне в проблема и да го реши. Но защо да се напрягат, както казва жоро бекъма ами ако скъсат менискус.

Скъпи родители на седмокласници и осмокласници внимавайте къде записвате децата си. Помислете си дали ги записвате просто да завършат средно, или искате да имат знания и умения. Ако искате да сте сигурни, че са на училище питайте и разпитвайте за да не съжалявате после и вие и децата ви!!!

Коментари

1.   Изглежда проблема ви авторе е с дете не посещавало редовно уроците в училище, Тоест има повече от регламентираните в закона отсъствия. Това не е задължение на училищното ръководство, а на родителите. Родителите са длъжни да научат детето си да си върши задълженията.
Ако все пак става въпрос за ниски оценки, ще ти отговоря така.

Ако родител иска детето му да има знания и умения трябва да прави по-голям контрол. Знания и умения не може да се научат само от учителя има учебници, библиотеки, интернет. Ако родителя няма достатъчно време за упражняване на контрол наема частен учител. А и понякога и ние родителите трябва да възприемем, че детето ни не става за професор, не може всички деца да са отличници затова ги има и другите оценки.

2.   Аве всички 'училища' и 'университети' в България са пълен КЕНЕФ! Интервю на студент от бтв репортерите за системата на Лесотехническия, университет' го питат, Какво мислиш за систимата на обучение тука? ' Той са сепва дръпва си цигарката и казва 'Каква система бе? Т'ва не е система т'ва кенеф! ' Само, който е завършил образованието си в последните години след прехода може да го разбере това нещо, а и да има малко акъл в главата си да не е куха лейка!

3.   Напротив коментара ми беше като цяло за отношението на ръководството към родителите. А детето с проблема е пълен отличник само с две неизвинени отсъствия при учител от когото се жалвахме на всички бюрократи без господ, но нямаше никаква полза. Единственото, което стана след жалбата беше, че жена му, която също е учител в това училище намали оценката на сина ми. А той се мъчеше да стане за четвърта година пълен отличник. А за отсъствията : в това училище важи правилото който влезе, излиза с диплома. В класа ни има дете, което има 181 отсъствия което по правилник трябва да се премести в самостоятелна форма на обучение, но не е, защото ще намалеят парите от делегирания бюджет