Споделена история от Образование

Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография
Здравейте аз съм момиче на 15 години завърших 8-ми клас. И реших да кандидатствам в друго училище и се спрях на това НПГПФ. Ако някой от вас учи в това училище моля да ми каже как е там дали е хубаво или е разпуснато училището. :):ДД

Коментари

1.   Аз уча там. Училището е супер якото, пишат ти винаги хубави оценки, дават ти по - малко, извиняват се лесно отсъствия ( понякога без бележки зависи кой ти се падне като класен ) сега ще има приравнителни по библиотекознание ( аз съм от този клас и също завършвам 8 клас. ) Друг начин не знам дали има да влезнеш, защото само по това ще има приравнителни. (: Супер якото даскало е !

2.   Оупф, по-добре си стой в сегашното си даскало! В никакъв случай не се пробвай, отвратително е! Добре, че се махнах на време преди 2 години.. Наистина недей, много ще съжаляваш супер отпуснато даскало, не се учи, буквално все едно си без образование. Недей, ще съжаляваш! Отвратително даскало!

3.   Страхотна професия! Излизаш си със страхотна професия, много вестници, веднага ще си намериш работа и се изкарват добри пари. Блазя ти.

4.   ХАХАХА... училището не е нищо особенно.. а и си закъсняла влиза се след 7 клас. Ако си по-заможна давай, ако не само ще се комплексираш, че другарите ти ще имат по-хубави апарати от твоя, а ти не.. Постоянно се дават пари за снимки-разбираемо, но учителите са с доста остарели разбирания. По-добре се насочи към нещо друго :)

5.   НОМЕР 4, пише се особеНо, а не особеННо. Авторке, къде са ти запетайките? ! От Поправачът :D

6.   офф айде някой малко по сериозно да отговори на въпроса и аз ще кандидатствам там 7ми клас съм ;д кажете дали се учи в тва училище? ;д с какви оценки горе долу приемат?

7.   Не, там буквално не се учи! В момента съм в това даскало, яко е да ти пишат оценки без да си учил! Влиза се с вътрешен изпит, няма значение какви оценки имаш.

8.   И аз искам да вляза там сега съм шести клас, ама до година след седми аз и една моя приятелка искаме да влезем. А някой спомня ли си с колко бал е влязъл...?

9.   Ами аз тази година ще кандидатствам и се спрях на тази гимназия. Имам познати там, който казват че е много хубаво. Други пък казват че трябва да се буташ на учителите. Според мен си е до човека :)

10.   В момента съм 7-ми клас и смятам да кандидатствам там. С колко бал се приема ако някой помни?

11.   Училището е уникално. Базата е обновена. Учителите са супер готини ( само тая по химия е луда). Аз съм със специалност графичен дизайн и спокойно мога да кажа че това е най-хубавата специалност. Предметите са същите като в 7 клас няколко нови. Религия която е само 8 клас, графичен дизайн, оптика, фотография и предпечатна подготовка. И да най-уникалното даскало еееееее и се хваля на всички че уча в него и който се запише в НПГПФ няма да сгреши

13.   Аз завърших 6 клас, насочила съм се към фотографията и след 7 мисля да кандидатствам там, някой ще ми каже ли какъв е изпита?

14.   Аз съм 6ти клас много искам да вляза там след 7ми, но ме е стар че ако изкарам по ниска оценка за годината от 4, 50 няма да ми премат :/

15.   В това училище съм и мога да кажа че е много добро всичко! Без тая по химия :D :D :D

16.   Кажете как мога да стигна до там д градски транспорт?

17.   В момента съм 7ми клас много искам да вляза там ... мнения ... видях доста разновидности ту че е яко и ту че не е яко ... последно ?? Д;;Д;Д;Д ако има някой с фотография (искам да бъде таммм ) ии даа също някой да знае как да стигнеш до там ... примерно от Лъвов мост ... ( обясняването ми е 6 ) ;Д;Д;

18.   Сега съм 7ми клас и ще кандидатствам във фотографското и много се притеснявам за изпита и за матурите. С колко минимален бал се влиза там, защото справочниците не го намирам? И прочетох, че няма значение от оценките от матурите и оценките в училище, а има значение каква оценка ще имаш на вътрешния изпит. Някой, който учи там, ако може да ми помогне. Благодаря ви. :)

19.   искам да попитам на изпита за след 7ми клас, по изобразително какво трябва да се рисува някъде бях чела, че се рисува светлосенки на геометрични фигури.. и искам да попитам ако кандидатсвам с 2 специалности един и същи ли приемен испит ще държа

20.   зависи ако кандидатсваш с библиотекознание или полиграфия испита ти е с български, а на всички други с рисуване :)

21.   Номер 1(който е всъщност и номер 2) най-вероятно страда от шизофрения, понеже пише различни коментари.

22.   Абе това даскало е супер ако искаш нищо да не правиш и ти извиняват отсъствията. Преди ходих повече, ама няма смисъл, само с яките хора от класа да се видим. Иначе не научих нищо първите две години и после спрях да си губя времето. Пълна трагедия. Има 2-3 готини даскали по фотография една много мила леля, по български ми стягат повече, гадното е да попаднеш при един мазен педофил дето заглежда момичета по фотография. Абе става ако искаш да не учиш и да завършиш без проблем.

23.   Абе това даскало е супер ако искаш нищо да не правиш и ти извиняват отсъствията. Преди ходих повече, ама няма смисъл, само с яките хора от класа да се видим. Иначе не научих нищо първите две години и после спрях да си губя времето. Пълна трагедия. Има 2-3 готини даскали по фотография една много мила леля, по български ми стягат повече, гадното е да попаднеш при един мазен педофил дето заглежда момичета по фотография. Абе става ако искаш да не учиш и да завършиш без проблем.

24.   Здравейте аз сега кандидатсвам и съм пред голяма дилема! Избраха ме в Професионална гимназия по облекло "Княгиня Мария Луиза " и сега чакам да излязат резултатите он НПГПФ, тъй като там имам висока оценка и предполагам, че ще ме приемат, а аз искам Фотография не съм ходила да видя как работят и какви са учителите. Някой ако може да ми каже как е там, как се учи и има ли възпитание?

25.   Лично според мен училището е супер. Учи се на едно нормално ниво, аз сега съм приета фотография и се записвам. Обновено е и е доста хуба- во има една учителка по-рисуване която е много яка. Отстрани на всички страни в коридорите има неща, които други ученици са правили, като цяло е доста хубаво.

26.   Здравейте сега ще съм 7 ми клас и искам след това да кандидатствам в фотографското училище
Искам да знам дали училището е хубаво и колко бала ми трябват, за да вляза
Мерси предварително

27.   Не знам, ама когато отидох 2 пъти на курсове, тая там ми се видя пълна трагедия и на нищо не ме научи, само където майка ми изръси 30 лв... Добре, че беше госпожата от бившето училище, та изкарах 5. 25 Сега се записах с фотография, и ако не ми хареса си бия шута от това у-ще, без това исках в 51, ама математиката ме прецака...

28.   Здравейте аз съм 6 ти клас и искам да кандидатствам там след две години и искам да ви питам беше ли лесен
испитат, ходите ли на екскурзии, добри ли са учителите, каква е опстановката там. Понеже аз обичам да рисувам и много искам да разбера дали там има изкуства рисуване.
Предварително Благодаря : )

29.   Училището е най-голямата пародия. Нищо не се учи, ама нищо. Само по физика учихме с госпожата. И има пет, шест измислени предмета, които не ти трябват за нищо и не се и учат разбира се. Специалните предмети са пълна скръб. Фотография, анимация и графичен дизайн абсолютно нищо не се прави. А колкото до средата. Е това е едно от най-наркоманските училища в България. Почти всеки е наркоман. Другите са някакви мухльовци, които буквално не стават за нищо и са влезнали там, само защото нямат бал за нормално училище, а теста по рисуване е фасада. Знае се, че и с подкуп може да се влезе. Сега съм 12 клас и не мога да си простя това че влязох и не се преместих на време. Ако сте някакви загубеняци тук ви е мястото.

30.   Не мога да повярвам, че има толкова много положителни коментари за това даскало. Нямам думи просто. Явно някой от учителите си пише положителни коментари или ония дроги, учениците, дето там им е втори дом. Не ми се пише за цялата мизерия, че и без това един коментар няма да ми стигне, но ако някой иска добра среда и поне минимално образование ДА НЕ ВЛИЗА ТАМ!

31.   Само да попитам с какво точно се влиза там?

32.   Има изпит по рисуване, за тези дето не са разбрали. Рисуваш натюрморт и чакаш да те оценят. Няма бал от другите предмети и си влиза куцо, кьораво и сакато. Ама повечето си го знаят и умишлено си влизат. Иначе учителите по рисуване са пълна скръб, нямам думи. А в цялото даскало има само 13 работещи компютри, което е смешно за такова прехвалено училище, което се занимава със специалности, които изискват компютър и таблет. А таблети няма, нито каквато и да било техника свързана със специалностите. Ако искате хубаво детство, не влизайте тук. През най-хубавите години, нито ще правите нещо, нито ще научите нещо.

35.   Единствения предмет по, който се прави нещо е фотография, но за нея се изисква само да имаш фотоапарат и толкова. Не се учи нещо професионално и практиката е да снимаш изгрева и залеза. Абсолютно нищо не научих откакто съм влезнал.

36.   Не ти препоръчвам това училище.
Влязох там след 7-ми клас. Отношението на учителите към учениците е унизително, грубо и несправедливо.
Замесник-директорката е тотална грешка на природата.
Директорката е неграмотна и се държи се меко казано селски.
Учителския състав е плачевен.
Учетелят по рисуване - Здравко е безнадежден случай.
Там няма да откриеш подкрепяща среда, но ще се наслушаш на много обиди и глупости.
По-добре се огледай за нещо по-добро. (:

37.   Здравейте аз съм в 7 клас и искам да уча графичен дизайн. Но след всички тези коментари се отказвам. Благодаря ви, че ми показахте реално колко е било зле това училище.

39.   Чудесно училище, което ме научи на много неща и в много различни посоки! Истина е, че който няма желание да учи, нито волята за това, все пак може да завърши със засоволителен успех, отсъствията се извиняваха до скоро лесно, но от началото на последната година, нещата се промениха! Глупостите и слуховете с наркомани са пълни лъжи! Както във всяко друго училище има подрастващи, които употребяват наркотици. Относно учителите, има прекрасни такива, има и не толкова прекрасни, не може всичко да е хармония. Учителите по български, както и математика са предмети, които ще научите искате или не, учителите са страхотни! Специалните предмети и часовете са много приятни, учат се лесно, защото се представят креативно и по интересен начин. Базата е много обновена, смея да кажа, че е сред най- хубавите и нови. Няма да сгрешите, ако кандидатствате там! Излизате с професия и добра диплома! Негативен коментар мога да дам относно предмета география, тъй като там наистина и да искаш няма да научиш нищо, учителят не е заинтересован за знанията ви. Друго, което може да се посочи, като недостатък е програмата в началото на срока, защото е непостоянна, ни това си има и плюсове. Всичко друго е напълно в ред и както трябва, има хубави възможности за изяви в различни конкурси, провеждат се интересни събития в самото училище свързани със специалностите, има летен лагер, в който практикуваш професията си, има отделно часове практика след всяка завършена година. Отново казвам, няма да сгрешите с това чудесно училище с чаровните си недостатъци! :)

40.   Здравейте! Сега съм 7-ми клас и искам да кандидатствам в тази гимназия на се двоумя между графичен дизайн и фотография. Коя е по-добрата специалност,с колко бал се влиза, нивото на обучение добро ли е и самата обстановка ок ли е? Благодаря предварително

41.   Стига да имаш желание, ще учиш. Тези, които плюят по училището, са хора, които са прекалили с мързела. Там се изискват минимални усилия, за да изкараш висока оценка, защото учителите са свикнали с идеята, че учениците трябва да се занимават главно със специалните предмети. Но е нормално да се ядосат, когато не полагаш дори грам труд. Учителите са страхотни, стига да знаеш как да се държиш. При специалните предмети се изисква просто въображение - учителите ти помагат, с каквото искаш, но все пак не могат те да направят твоята рисунка или проект. Ако се интересуваш от нещо друго, като например, биология, математика или нещо друго, ще го разбереш, стига да попиташ. Има и несериозни учители, но такива има навсякъде. Мога да ви гарантирам, че от това училище не излизаш само с диплома и професия, но характер и собствено мнение. Обстановката е такава, че ти позволява да изградиш характер. От личен опит знам, че от това училище излизат здравомислещи хора, без значение колко разпуснато изглежда училището.

42.   Здравейте, аз съм момиче в седми клас и се колебая между няколко училища за изобразително изкувство. Един от вариантите ми беше това за полиграфия и фотография, но тъй като видях/прочетох доста негативизъм относно това отношение, мисля да се откажа. Също искам да кандидатствам в 51 "Елисавета Багряна" с компютърна анимация, но исках да попитам каква е обстановката там, как са хората, дали се върши някаква работа и с какъв бал се влиза, за да бъда сигурна.
Благодаря предварително!

43.   Като учещ в НПГПФ мога да кажа, че нивото е наистина добро. Учителите са много добри с 1-2 изключения. Не се колебайте да влизате!

44.   Хей на всички!
Училището не е лошо, да не е напрегнато ученето, въореки че някой неща са гадни.
Само да подчертая, че тая по Химия е луда(един съвет при нея просто пишете) за другите учители.. Като цяло не са зле.
Аз съм с Полиграфия и ми е добре.
Не мога да кажа за другите специалности, но мога да кажа че не се учи толкова много, но някой учители си изискват.
Влиза се с вътрешен изпит и оценките от матурата не се гледат, всички изпити са с рисуване освен Полиграфията и Библиотекарите.

И така, успех на тея който искат да влизат, ама все пак помислете, ако сте някви хора дето обичат да учат.