Споделена история от Образование

Объркан съм
Иска ми се да уча в САЩ - международен бизнес мениджмънт, а след това бизнес администрация като магистратура. Но си оставам само с искането... с никого не съм споделил за това.. дори на мама не съм казал, тя никога не ме е подкрепяла и никога не ми е казвала мотивиращи думи. Има едно момиче от класа ми, което иска да учи в германия, ама тя не знае и грам немски, но се е заловила сериозно. Нея я подкрепят родителите й и всяка вечер споделя абсолютно всичко на майка си. Лесно й е, има подкрепа, а аз - нищо. Освен това много ме е страх, че другите ще кажат - тоя пак да не види нещо от (името на момичето) - и все си мисля, че аз не заслужавам дори и да съм щастлив. Страх ме е сам действам, помагайте
ПП тук давам добри съвети!

Коментари

1.   Като за начало почни да споделяш, не мисля, че една майка ще се разочарова от това, че детето и иска да учи. Не виждам нищо лошо в това.

2.   Като за начало почни да споделяш, не мисля, че една майка ще се разочарова от това, че детето и иска да учи. Не виждам нищо лошо в това.

3.   Как ще заминеш, ако родителите ти не знаят? Кой ще ти даде пари? Мечтите и амбициите са хубаво нещо, но поне отначало трябва да имаш и финансова подкрепа. Не мисли кой какво ще каже- да не би това момиче да е единственото, което ще учи в чужбина?
Сподели с родителите си какво искаш, чуй и тяхното мнение, дали ще имат възможност да те изпратят там...
Ако си стоиш и си мечтаеш сам, никой няма да знае какво мислиш и какво искаш, така че действай. Вярвам, че когато човек силно иска нещо и се потруди, за да го има, ще го постигне.

4.   Ами какво да ти кажа и моята майка не ме подкрепи когато исках, ама много и имах необходимата подготовка дори много над, и то не ставаше въпрос за чужбина, а за друг град и то където баба ми и дядо ми живееха, и все пак не ме пусна. Дори и това, че учителите ми на всяка родителска я търсеха за да настояват да отида да уча там - уви! Никога не съм споделяла с нея, не ме е подкрепяла и разбирала дори и да й споделя. Останах да си уча в същия град, за да не създавам проблеми (не че някога съм създавала), а после ме упрекваше защо съм се омъжила а не съм учила??