Споделена история от Образование

Не ме приеха в училището, което исках
Много съм растроена, защото не ме приеха в училището което исках. Аз много се старах цялата година, но накрая... майка ми и баща ми също бяха много нервирани като видяха, че не са ме приели в езиковата гимназия, която исках и най-гадно ми е това, родителите ми цяла година даваха по приблизителна 200 лв, за да ходя на уроци по математика и български и накрая аз ги предадох в някакъв смисъл :( МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАК ДЕ СЕ РЕВАНШИРАМ НА РОДИТЕЛИТЕ МИ :(((

Коментари

1.   Просто давай на 2-ро класиране, нищо не е станало. Честно казано цяла година се подготвям абсолютно сама, а една приятелка от училище даваше близо 2 000 лв за бг и математика отделно, бала ми е по-висок и ме приеха в 1 от най-елитните гимназии, нея не. Уроците явно са без значение, важно е как учиш. Отпусни се и аз се боря за езикова, не ми достигна точно 0, 3, нервирам се, притеснявам се, дължа го на себе си, знам за какво напрежение става въпрос, просто опитай за 2-рото класиране и каквото сабя покаже. Пък и не е нужно да е езикова, за да е добра и елитна гимназия!

2.   Да права си, но аз много се готвих неизлизах от нас и ...... решихме с родителите ми да не се пробвам на 2-ро класиране и така сежа ще уча в ПРИРОДО МАТЕМАТИЧЕСКА От автора

3.   Да, наистина, пробвай се във второ класиране, ако пак не стане, давай на трето. Ако пак не се получи, знай, че всяко зло е за добро. Не се безпокой! Важно е след 12-ти клас какво ще правиш, а не след седми. Ако в това училище има прием след 8-ми клас, следващата година се стегни, след това пак се пробвай :), не се веднага паникьосвай.
*Яса

4.   Е, каква езикова... извинявай, но ти не можеш да пишеш..

5.   Вече съм 11 клас, но никога няма да забравя кандидатстването в 7 клас. Като цяло бях в твоята ситуация... нашите даваха пари за уроци и не ме приеха там, където исках. Но света не свърши. Записах се в друго училище и разбрах, че не съм сбъркала. Недей да се ядосваш, защото няма смисъл. Аз наистина обикнах училището си и още от първия момент не съм съжалила, че съм се записала там. Вярвай, нещата ще се наредят по-добре, отколкото си очаквала! Успех!

6.   Не си единствената. И мен не ме приеха в езиковата гимназия която исках и да нашите ми четяха малко конско, че не съм учила цяла година и т.н., но пък ъм във гимназия и тази година съм си казала че ще се концентрирам изцяло върху ученето и ще гледа мнищо да не ме разсейва !! Все пак след 12-ти клас искам да се махна от България и да уча в Лондон : )) Таа по темата ти де дд и мен ми беше много кофти че не влязох в езиковата, но...така се случи...а както каза номер 1 даваш на вторите класирания и каквото стане стане : )

7.   Какво си се шашнал толкова като не са те приели, Природоматематическата е хиляда пъти по -добра от езиковата. Така е. Няма какво, пък и там се учат езици, във всеки курс можеш да научиш езика, не се тревожи изобщо и мен не ме приеха в езикова, а в хуманитарна и не съжалявам, научих немски по-добре от всички и езиковата и взех сертификат още след 11 клас. Хора като теб с добро математическо мислене са рядкост. Гимназията, в която са те приели е супер добра, бъди благодарен/на. за това. здрава си права си, какво искаш още от живота, не мрънкай, а бъди с гордо вдигната глава.

8.   Няма да се реваншираш никак на родителите ти...

9.   Това с уроците няма значение, трябва просто да искаш да го направиш, аз в рамките на 1 година успях да се издигна едва ли не на върха в даскалото ни по математика. Много ясно ме приеха в най-добрите специалности в най-елитните университети в България. На изпитите имах над 5. 50 и успях. Сега за да няма, "тоя пък как се изхвърли", ще ти кажа, че по другите предмети ме няма никъде. Работата е там, че трябва да го правиш не защото вашите плащат за това, ами просто да ти е интересно, да искаш да разбереш математиката. Мен много ме радваше да хвана някой сборник и да решавам, просто факта, че това е единственият предмет, който развива логиката ми, ме радва. Разбира се трябва и много решаване на различен тип задачи всеки ден, за да задобрееш, якото е че след това ти изглеждат като детска игра.