Споделена история от Образование

Немският език?
Тази година се записах в гимназия по икономика със професия икономист и специалност икономика и мениджмънт. Заедно с това ще уча немски и английски език, като немският ще е с по-засилено изучаване. Чудех се дали след като завърша 12-ти клас ще мога да отида да уча в чужбина, всъщност става въпрос за Австрия? Наясно съм, че трябва да науча немски, но ще бъде ли голям проблем, ако имам и леки пропуски? И ако със сигурност бъде решено, че ще уча там какви документи ще ми трябват? Моля, ако има някой запознат да отговори. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здрасти, честито първо, че са те приели.
Иначе - завърших абсолютно същото преди години, също с немски като 1 език. Допълнително се занимавах обаче с езика, защото особено в последните класове часовете драстично намаляват. На матурата изкарах пълно 6. Прави си сметката, какъв зор е било - от 10-ти клас нататък всеки ден допълнителни уроци. (не бяха платени, а си бяха в училище доброволни)
След това завърших в немскоезична страна. Не мога да ти кажа сега, какви документи ще ти трябват за след 5 години, непрекъснато променят нещата, но най-вече ще ти трябва една отлична диплома. С тази диплома ти се отварят вратите на всички университети, те нямат приемни изпити, но трябва да си изкарал DAF/DSH теста. Ако дипломата ти не е отлична, другите българи ти взимат местата, защото си има нещо като квоти за българи, макар че не е официало.
Учи сега, след 5 г. не знаеш, какво ще ти е хрумнало, но аз точно с такава гимназия успях да уча и завърша в чужбина.

2.   Аз съм изкарал ДАФ и без проблем ме приеха в 6 университета, 4 в Германия и 2 в Австрия. Избрах да уча в Австрия, но да ти кажа, че и са имаш езиков сертификат после пак трябва да учиш немски, в смисъл, че това което знаеш ще е само основата, а после ще трябва да надграждаш с новите термини за всеки предмет който изучаваш.
Моят сертификат го изкарах след посещения на на немски курсове в техническият университет, не трябва да си студент там, може да се посещават от всеки, но са насочени изцяло към изпита ДАФ, Центърът за немски език на техническият се намира в едни паянтови сгради точно преди футболните игрища при представителството на КИА, което е малко преди УНСС

3.   Английски можеш да научиш за 3 месеца, немски за 30 години! Ако ще се занимаваш с документи на немски език, определено яко ще трябва да учиш, ако наистина искаш да успееш използвай всяка свободна секунда за немски, казвам от личен опит. Ако отидеш на ваканция или гледаш филми на немски с бг суб. и постепенно започнеш да гледаш без суб. ще ти е по-лесно :)

4.   Аз съм ходила на ваканция в Австрия и горе-долу имам представа за какво става въпрос. Доста трябва да се потрудя да го науча. "Разговарям" на немски с една приятелка, която не знае български естествено, но нямам смисъл в изреченията, някак си несвързано говоря. Ще послушам съветите ви. Благодаря на всички.