Споделена история от Образование

Доста съм объркан относно избора след 12 клас
Възможно ли е да се реализирам в някоя от тези области-финанси, счетоводство или маркетинг, след като нямам документ от завършен университет? Тъй като има хора, които нямат свидетелство за завършено висше образование , а работят в банки, фирми и кантори? Как ги избират, предстои ми кандидатстване 11 клас завърших и сега почвам 12 клас. Не че нямам желание да уча даже напротив, но в това време и парите играят силен фактор. Слушам и чета мнения за хора, завършили някои от тези специалности е трудно да си намерят работа, защото почти навсякъде искат трудов опит. Много се чудя дали да уча или да работя? Ще се радвам да чуя и вашите съвети.

Коментари

1.   Връзки му е майката, ако нямаш мисли му!!!

2.   Друго си е да имаш диплома. Без диплома не може да кандидастваш по програмите на ЕС за стаж, например.
Иначе за специалностите, които си изброил има курсове, ако те устройва курс, изкарай го, но работа, както казва номер 1 няма да може да си намериш без връзки.
Аз вече година и половина не мога да си намеря по моята специалност - сч. и контрол.

3.   Без образование си за никаде, но пък това, че имаш не значи, че работата ти е в кърпа вързана. Аз като завърших записах в един частен колеж туризъм, професия фирмен мениджър ( управление на хотели и ресторанти), докато учих исках и да работя ( бях задочно) но много трудно си намирах работа, за 2 години обучение дали имам 2-3 месеца работено. Завържих и дори още преди да си взема държавните изпити вече си бях намерила работа в областта на туризма, бях администратор в хотел, при липсата на какъвто и да е опит, който вече навсякъде е задължителен, направо ми заявиха, че само заради образованието ми ще ми дадат работата. Бачках близо година и ето че сега съм управител на туристически обект, отново благодарение на дипломата си, която е общо взето леко смешна, защото не е висше. Бях сигурна, че ще си я сложа в рамка.. но ето, че ми е от полза :) Така че, съвета ми е да учиш, но не каквото и да е, а това, което един ден ще ти е приятно да работиш. Но учи! Не отлагай за догодина и по-следващата. Момента е сега!
Пламси 22

4.   Номер 2, ще ми обясниш ли това за курсовете?

5.   И аз сега завърших 11 клас и ще съм в 12 и все още не съм решила какво да уча.. Ще следя темата, може и да ми помогне нещо :)