Споделена история от Образование

Какво да избера в главата ми е пълен хаус
Здравйте, пускала съм теми в този сайт многократно и съм получавала определенно много истински и полезни отговори. Та.. моят въпрос този път е към тема образование. Аз съм момиче 10 клас, учещо в малък град. Чудя се какво да уча мисля че ми е вече време да реша какво ще уча за да мога да започна уроци и дори да си избера професия и цел към коята да се стремя, , но в главата ми е пълен хаус. В училище съм може да се каже добре.. освен по предметите история и химия. Отдават ми се много бълг. език географията и дори английският. Принципно искам да уча и работя в моята родина България, но като гледам какви са условията ми се скапва цялото желание. Та конкретно въпросат ми е (много се отплеснах май - май ) Какви са професиите в България които са доходни, защото в днешен план мисля че това е супер важно като исклучим познатите и искани от всички АДВОКАТИ и прочие. Ще ви бъда супер мн благодарна ако ме светните или ми дадете личен съвет какво бихте направили на мое място :)!!! Благодаря!

Коментари

1.   Щом си добре по английски, най добре отивай да учиш в чужбина. В Германия, Австрия и някой други държави от ЕС образованието е безплатно, така че финансирането не трябва да е голям проблем. Аз скоро завърших тук и от личен опит мога да кажа, че образованието ни не струва и пукната пара. Учат се застарели неща, без практическо приложение. Затова и като си търсиш работа искат опит, а не държат да им покажеш диплома. Не съм доволен, а уж съм завършил "престижен" университет и то с много добър успех.
Според мен в България можеш да се реализираш със сносна заплата в IT сектора, фармация, стоматология, или ако имаш връзки на някой измислен държавен пост за не много пари но и без никакъв труд.

2.   Едно от професиите за прилична реализация в БГ, например учи счетоводство и контрол в УНСС, тази професия винаги ще е актуална и доходоносна в бг, важното в случая ще е докато учиш и да работиш като помошник счетоводител, за да трупаш стаж, което е важно, успех

3.   Eх тоя доктор Хаус беее... Създава хаос в главите на децата ;-)

Кубрат

4.   Баба Пени ти препоръчва медицина. А щом в главата ти е пълен хаус, защо не зарежеш образованието- стани DJ.

5.   Бабо Пено, е с медицина пак ще е близо до (д-р) Хаус...

Кубрат

6.   Именно, Куби, а в същото време бях полезна с коментарът си :)

7.   Пише се хаОс.

Има тестове, които могат да те насочат за по сигурно. И на мен ми се отдаваха биология, география, история, химия .. и т.н, с математиката не бях особено добра, но сега уча икономика, а не съм станала даскалка по география.