Споделена история от Образование

Варненски свободен университет- мнения
Здравейте!
Много ще се радвам да ми дадете съвети и мнения за него. Интересува ме дали образованието е на ниво. Ако има студенти от там да кажат дали преподавателите са добри и изобщо всякакви неща, каквито могат да се кажат. Таксите там не са малки и искам да знам дали си струва.
Естествено знам, че най-вече си зависи от студента, но все пак.
Мисля да запиша Международни икономически отношения. Може да кажете нещо и за специалността.

Коментари

1.   Няма ли някой да даде мнение? :-)

2.   Завърших тази специалност преди няколко години. Влязох на 480 лв семестриална такса, завърших на 840 лв, без да съм прекъсвала и да съм изтървала година или семестър, без да презаписвам и т.н. От 50 души завършихме 20. Идваха хонорувани преподаватели от цялата страна. Учихме различни специалности, но най-много беше Маркетинга- искам да ти кажа, че на държавния изпит 2/3 -ти от въпросите бяха по маркетинг. Английски се учеше по желание и не беше задължителен, което не е нормално. Искам да ти кажа, че колеги от Икономически университет във Варна учеха по два задължително.
Според мен реализацията на всеки един човек зависи от желанието му, от амбициите му, от възможностите, които му се предлагат.
Честно да си призная, ако сега бях на този акъл, щях да кандидатствам на друго място. Има много неща, които съм научила, и много, които не съм.

Ако те интересува нещо по-конкретно, питай.

3.   За варненския не знам, но ще ти кажа, че има гадни преподаватели навсякъде независимо колко плащаш. От едни преподаватели ще си очарован, а от други ще искаш да ги метнеш през прозореца и така.

Ако все пак имаш възможност се запиши в държавен за бакалавър, а магистратурата я изкарай в частния, защото дори да си пълен отличник без стаж и магистратура /най-вече стаж/ няма да те вземат никъде на работа. Няма смисъл да хвърляш толкова много пари за бакалавър след като няма да може да се реализираш в БГ , ако това искаш, де.

За чужбина, не знам.

4.   Завършила съм ВСУ преди 6 години- но друга специалност- може би избрах неправилната, защото няма работа и не търсят такива кадри ( Изкуства)... От всичко съм доволна- преподаватели, база и т. н със кеф съм учила там -признавам си- защото учих това, което ме влечеше и записвах всички възможни специализации там. Не бях завършила още като ме взеха на работа( е беше временно по заместване), но всяко начало е трудно... съгласявам се изцяло с коментарите на предните момичета...
Таксите са адски високи, разходите във Варна също, (ако не си от там)... Едно време имаше безплатен автобус до свободния, но сега пътуваш и до там и си плащаш и за път и т. н.
Ти решаваш!!!

5.   нееееееееееееееееееееееееее. стари професори с деменция, колегите Ви ще са селски газари с пари и раздрънкани опелчета, средата не е добра, Работодателите не Ви ценят, а някой не ви допускат до конкурс, мислят че там дипломите се подаряват или купуват, никога няма да си намериш работа с диплом от там, ако ще учите само в софия, другаде не, и после оставате в софия, хубавото във всу е зградата, кафенетата, морската панорама и колешките, следването е важен момент в живота

6.   Споделям мнението на мнозина, писали преди мен. Нивото на преподаване във ВСУ е ниско. Липсва академична среда. Зад преподавателски длъжности са скрити стари номенклатурни кадри, които другаде не биха ги взели, ченгета и хора, които са имали възможност да си платят за образование и научни длъжности. Има и професионалисти, но те са изключение. Всъщност кой и защо създаде толкова ВУЗ в БГ, в т. ч. ВСУ, БСУ, НБУ? България е малка страна, на която един университет и ВУЗ - в някои от големите градове, са предостатъчни. Всичко друго е лъжа и измама, прикрито зад наука.

7.   Жалката истина че за нищо не става загуба на време и пари.

8.   Като човек, който е учил в държавен университет, а сега и в частен - ВСУ ще кажа, че избирам частния с 2 ръце.

Доволна съм от университета - дава една идея повече свобода от държавния. Материалната база е много добра, библиотеката е на отлично ниво, преподавателите са млади и толерантни, идват и доста преподаватели и от СУ.

А колкото до таксата - да, висока е, но предпочитам да я платя, за да не уча от мухлясали учебници и да слушам лекциите на стари връзкарски преподаватели, които постоянно всяват страх и заплашват, че късат на изпити и т. н.

А колкото до въпросите на автора - това е толкова субективно... Най-вече зависи от личната инициатива, от мотивацията и от това да не чакаш всичко да научиш на лекциите... Затова ВСУ дава на всеки студент безплатна карта за университетската библиотека.

9.   ВСУ давал на всеки студент безплатна карта за университетската библиотека... Свещена простота!

10.   След като е простота - нека на всякъде да има достатъчно нова л-ра в библиотеките и картите да са безплатни, а не по 12лв на година!

11.   И аз се интересувам от ВСУ извинявам се че ще отклоня малко темата, но съм доста заинтересувана от това какво е нивото на образование в профила Криминалистика възможна ли е реализацията?

12.   Здравейте някой може ли да ми обясни за потоците на университета. Поток Б и поток М за кой филиал коя буква се отнася

14.   Здравейте! Може ли мнение за специалността ПБЗН при ВСУ?
Ще съм много благодарен и дано отговори някой!
Поздрави!