Споделена история от Образование

Как сколасвате и с двете?
Моля кажете ми как съчетавате следването с личния живот и едното не стъпква ли другото, как сте отпуснати и усмихнати, как не се съмнявате в себе си вършейки и двете, родителите не ви ли укоряват? Не ви ли мрънкате, че обръщате твърде голямо внимание на приятеля си напр?

Излизате ли с приятеля/приятелката си по време на сесия и изпадате ли в дълбока интимност по време на сесия? Това не ви ли разсейва някак негативно? Как сколасвате и с двете? Оценките в университета по-ниски ли са или е същото положението като това да си сам?
Този въпрос много ме измъчва и не мога да намеря отговор?

Коментари

1.   Това зависи изключително от теб. Когато учех в сесия, нищо не беше в състояние да ме разсее. Не, не съм излизала. Само в деня на изпита. Връзките са ми вървели. Имала съм и раздели, но не ми е повлиявало на следването. Завърших с 5. 98 и то Медицински университет. Отказах обаче на приятеля ми по това време да живея с него, както и да се омъжа в пети курс. Изборът е твой. Можеш да съчетаваш нещата и да поставяш граници. Това е и своебразен тест за отсрещната страна - дали те иска само за секс и да си прекара времето приятно, или когато имаш нужда ще те подкрепи. Приятелят ми беше от моя курс, сигурно и това има значение. Той сам виждаше колко е трудно следването.

2.   На мен приятното разсейване никога не ми е пречело, то не може пък само учене. Завърших с добър успех според мен, 5, 69. Но при мен механизмът на ученето е много силно обвързан със здравословната почивка, така че винаги съм се радвала като цял ден уча, вечер да съм си с половинката и да излизаме, да се забавляваме, да "изпадаме в дълбока интимност" :D Но освен едно любовно разочарование в първи курс, след това не съм сменяла гаджета, така че не съм имала някакви такива пречещи емоции.

3.   На мен нашите все ми говорят че двете не могат да се сьчетават как да ги опровергая
от авторката

4.   Kак се предпазвахте от бременност по време на следването?

5.   Предпазването от нежелана бременност по време на следване и извън следване си е едно и също. И все пак - презервативите са за предпочитане. По време на следването много хора имат нередовен полов живот - гаджето е в друг град, изпити и не си заслужава да се тровиш с хапчета. Ако нямаш гадже пък е още по-важно да ги ползваш, защото ще се предпазиш и от болести. Това е най-евтиният метод, най-надежен след хапчетата и единствен, който предпазва и от болести!!!