Споделена история от Образование

Трудно ли е в 9 клас в СГСАГ??
Така, момиче съм и сега ще бъда 9 клас. Миналата година влязох в СГСАГ ''Христо Ботев". Училището много ми харесва. Супер е. На края на тази година ни сервираха, че сме щели да имаме 25-30 предмета в 9 клас- обикновените и някакви специални. Истина ли е? Защото освен английски ще учим и втори език. Освен това - биология, математика, български и лит., физика, химия.... На мен ми се струва, че са много 25 предмета. Ако може някой който е учил там или в момента учи, но е по-голям от мен, да ми каже как стоят нещата с предметите, защото наистина съм много уплашена. Не знам дали ще се справя...

Коментари

1.   Ще оцелееш... После ще ти бъде по-лесно.

2.   Не са много и аз имах горе-долу толкова, не се притеснявай

3.   Предметите са 16, а в 10 клас са 19. Така че не се притеснявай за девети клас :)

4.   Който учи ,не му е трудно.

5.   Зависи каква паралелка си! Иначе не е много трудно. И аз бях девети клас преди три години не беше толкова трудно. Единствения предмет който трябва да те притеснява най-много е историята. Ако си при Панайотов ще ти се види на нагорно ама споко. Ще се справиш не е чак толкова трудно;)

7.   Да, при Панайотов сме :( За сега знам само, че изпитва на три урока и че винаги трябва да знаем предния и следващия... Много е гадно.... Да попитам историята в 9 клас много ли е трудна, дълги ли са уроците?? Той по същия начин ли изпитва в 9 клас или още по гадно? А възможно ли е да ни сложат друг учител по история?

8.   Здравей отново!
И Панайотов и Тенчев са еднакво гадни и еднокво чувство за хумор имат. В 9 клас не е чак толкова трудна историята. Дори мога да ти кажа че е най-лесната. В 11 клас ще видиш какво е история. Това което го учите в 9 клас не трябва да ви плаши. Уроците са по две странички и като си го преразкажеш и си извадиш най-важното става една страничка. Споко в 11 клас е голямата тесла. Не се панирай чак толкова много както казах по горе че ще се справиш. А сега за изпитването господин Панайотов с това е известен в цялото училище с гадното му изпитване и с неговата реплика "получаваш патка"(2 я нарича патка:Д). Вярно е много му е гадно изпитването. Всеки час изпитва. Ако се паднете в големите стаи в който има дъска с маркери и дъска с тебешир значи ще изпитва по 4 души на час може и по 3. Всеки час взимате урок и за следващия час трябва да знаете последния който сте взели и последните два преди него, както и всички термини и годините от тези 3 урока. Но има една малка тънкост която малко хора я знаят. Сега в началото на годината сядаш научаваш трите урока добре ставаш пожелание и после 2-3 месеца няма да те пипа докато не изпита всички за да имате по еднакъв брой оценки. Обикновено изпитва всички за да имате 3 оценки и то идва края на срока. Сега имате входно след това имате по едно изпитване и след коледната ваканция веднага имате контролно и всъщност първия срок ще имате по едно изпитване. Втория срок започва с по едно изпитване целия ви клас след това след пролетната ваканция имате веднага контролно и после ви изпитва за оформяне. Всъщност ти казах изцяло как процедира той в изпитванията. Небой се. И да те предупредя когато имате контролно винаги му купувай те вестник. Така той сяда да го четете и вие можете да си преписвате много добре;). Аиде споделих ти всички тънкости. А сега някой може ли да ми каже кога ни викат на 17 септември в даскало???

9.   Благодаря! :)

10.   От какво се формира бала за строителния и по-точно застроителство и архитектура с английски

11.   В 11-12 клас предметите са най- много защото излизат много специални предмети и се чертае много

12.   Какви са специалните предмети в 9 клас?

13.   Някои може ли да каже как стоят нещата през 2018?