Споделена история от Образование

Моля ви, успокойте ме по някакъв начин
Тази година съм първа година студентка в нов град. Никой не познавам нито в града, нито в унито и адски много се притеснявам. Дори вече немога да спя, постянно се притеснявам и мисля как ще се приобщя, как ще си намеря приятели. Досега никога не ми се е налагало да си търся и не съм била сама. От както се помня съм с много приятели, в компания по няколко човека все ходихме, а сега сам сама на ново място с нови хора.
Сигурно ще има много, които се познават взаимно, а аз ще съм като някакъв отшелник. Моля ви, успокойте ме, разкажете как е минало при вас, ако помните, или дайте съвет.

Коментари

1.   Спокойно аз също сега ще бъда първа година студент в Свищов...

2.   И мен това ме притеснява, не мога да общувам с кого бъде. Ти къде ще учиш?

5.   Спокойно, с повечето студенти е така. Дори аз се сближих бързо със състудентите си, а съм доста затворен човек. Няма страшно, след първата седмица ще се почувстваш по-добре, засега просто новото те плаши. Успех със следването и не се притеснявай!

6.   Университетът не е като гимназията. Ако в гимназията повечето от преди това са се познавали, то това в университета е малко вероятно. Най-много 3-4 да са се срещали преди. Отделно ти имаш много повече шансове да завършеш познанства от хората, родени в този град. Ти първо ще срещаш хора в университета, после в общежитията и ще имаш доста голям кръг от познати. Хората родени там често живеят далеч от студентските общежития, нямат тази възможност да се включат в повечето сбирки и тъй като имат познати от детството си нямат толкова време.
Споко всичко ще мине и ще видиш, че бързо ще се запознаеш с много хора :)
ана

7.   Всяко чудо за три дни.
Аз първата година бях с приятелка и беше по-леко.
Но миналата година смених унито, беше голям стрес първите дни, ами преди това сън не ме хващаше.
Сама в непознат град, на 300 км от вкъщи, но на третия ден взех да се оправям- нямаш др. избор. Първите две седмици разучих града, улици, автобуси, спирки, закусвални и т. н, даже вече не ползвам автобус/такси, а ходя пеш. Само веднъж ми се случи да се изгубя, но с картата се оправих и с малко питане стигнах до където трябваше. :) Сега даже аз водя колежките из града, защото не могат да се оправят сами. :) А това е учудващо за мен, защото си мислех, че не мога да се оправям в градовете обаче явно съм се подценила.