Споделена история от Образование

"Бизнес комуникации и връзки с обществеността" или "Учител по немски език"
Моля Ви, помогнете ми да избера каква магистратура да следвам "бизнес комуникации и връзки с обществеността" или "учител по немски език". Завършила съм бакалавър "български и немски език. "
Първото ще ми отнеме две години, второто година и половина. Аз искам по-бързо да завърша. Немският ми е по на сърце, но не знам майка ми ме натиска за първото, а от икономика нямам хал хабер.

Коментари

1.   Авторке, не слушай майка си. „Първото“ не е икономика, а по-скоро социологическа специалност и ако майка ти няма връзки в държавната администрация или в някоя супер голяма фирма - ти къде ще работиш?

Хвани и си завърши за учител. Работа тепърва ще има за тях, много ще се пенсионират. С немски можеш да почнеш и като преводаш. Не съм чувала за такава специалност, да не е „Немска филология“?
Ако е филология, не се чуди.

Има повече реализация, но дори да е педагогическа някаква специалност, пак е по-добре от голата диплома по някаква добре звучаща специалност, но без перспектива И БЕЗ РАБОТА.
Майка ти няма да стои безработна след 5 г., вземи сама решението си, защото последиците са за теб...в следващите 40 г.

2.   Малко си сгрешил раздела.. :)

Модератор - преместена :)

3.   След като нямаш никакви познания и интерес към икономиката по-добре учи за учител. Няма смисъл да вземаш някаква диплома, която после ще държиш в рамка. После ти ще работиш по специалноста (надяваме се), а не майка ти. На мен ми е странно, че някой иска да е учител в днешно време, но щом ти харесва.

4.   Щом искаш второто запиши второто майка ти няма да работи вместо теб по специалността, че тя да ти я избира.

5.   Е, много ясно тогава, че немски. Без работа няма да останеш :) Още повече щом ти е на сърце. ВО-то са хубава специалност, но занаят ти дават по-трудно.

6.   Учителка...

7.   Mагистратурата не е немска филология, а учител по чужд език(немски език). Няма ли с бизнес комуникации и връзки с обществеността по-голяма реализация на пазара на труда, все пак никой в днешно време не се интересува от това какво му е на сърце, акакво се търси?

8.   Аз намирам първото за по-преспективно, но щом нямаш идея за какво става въпрос и те влече второто - по-добре учи него.

Добър ли си в работата си и с малко късмет да си, ще си намериш добра работа. Хубавото на немския е, че преводачите, частните уроци и т. н. са сравнително добре платени. Но това можеш да работиш и с бакалавъра, който имаш и не ти трябва магистратура. Лошото е в ситуации като следната: Имама позната. Тя завърши немска филология и реши, че иска да ходи в Германия - да ама там да кажеш аз знам добре немски нали се сещаш как звучи. Общо взето комбинацията немски език друга различна специалност доста добре върви. Имам познат, който учи в чужбина и за да има две по-различни специалности учи туризъм като бакалавър и социална антропология като магистър.
Ана

9.   По добре не си губи времето ами си намери работа. И без това най-вероятно няма да работиш по специалността си. Ако си мислиш, че това дето ще го учиш, ще ти е от полза в действителността - лъжеш се.