Споделена история от Образование

Гадже и магистратура
здравейте,
моля за съвет! завърших бакалавър, сега ще почвам магистър и един човек ми направи предложение да станем гаджета, да започна ли връзка, ще навреди ли това на образованието ми? Аз държа много да завърша за магистър, но да сега съм нямала личен живот, така че искам да пробвам и двете. Какво бихте направили на моя място.

Коментари

1.   Въй въй....

По темата - няма да ти навреди, ако знаеш къде да слагаш границата и как да я спазваш. Чувал съм, че и хора с личен живот успяват да си изкарат образованието, дори били и малко по-щастливи! ;]

2.   Абе момиче, ти на 10 ли си ?
Какво ще ти навреди момчето ? Ти ако си имаш достатъчно акъл в главата няма да позволиш да ти пречи нищо и никой да направиш това което искаш !
Радвай се на живота и не го мисли толкова!
До сега не си имала живот, а какво си имала ?

3.   Аз съм семестриално завършил магистър и през цялото си студентство съм била във връзка. Всичко зависи от теб, не вярвам да си някоя несериозница, така че ще успяваш да съчетаваш двете без проблеми. Успех с любовта и с учението!

4.   Малко късно коментирам, но според мен, единственият въпрос е Дали този човек се намира в града, където учиш, или не. Ако ДА - според мен - действай, това само ще ти дава криле, понеже е супер да се чувстваш обичан, да получаваш нежност, целувка, прегръдка, а в крайна сметка и секс. Ако НЕ - според мен по скоро Без връзка, от личен опит. Непрестанно ще мислиш за човека, за това как искаш ама не можеш да си до него, за това какво бихте могли ама не можете да направите. Непрестанно в чата за да поддържате връзката, непрестанно съмнение на него не му ли е писнало и следователно дали не търси мой заместник, А и като след 2-3 месеца или когато, се видите наживо, всичко е мн различно, истина е, поне при мен беше, че хората Изстудяват един към друг ако не се виждат наживо. И - на фона на цялата тая олелия с приятеля ти който е в друг град, къде остава ученето и Концентрацията в/у четенето - изфирясва, в Моя случай - водех връзка от разстояние, провали се поради разстоянието, Обърка ме страшно много -сега отлагам следване може би стъпката предшестваща Отказването, вече не знам искам ли да следвам, има ли смисъл (медицина, в чужбина), мисля за самотата непрестанно, трудно избягвам апатията, депресивните мисли, нямам интерес в нищо вече (а бях отличник, с интереси в много области) и Не мога да се концентрирам въобще от няколко месеца да чета каквото и да е (дори тук във Сподели издържам само час два и ме подхващат мислите за самотата и самообвинението че трябва да уча па на, не го правя). А като чета по форумите какви ли не тежки съдби има, на тоя фон - моята - провалена връзка - кво толкова, нали, ама за мен значеше много, а както има една мисъл "Това, което мислиш, нараства". И сега не знам въобще какво да правя, очевидно се връщам вкъщи, дано ми позволят да отложа следването, че Дай боже ми дойде отново акъла и най вече желанието. А вкъщи - донякъде добре, имам си наште, не е самотно, но и много зле, щото е стоене в нищото... А, сккрено благодаря че имам готини родители, но дори и сред тях често ми е самотно, понеже веднъж видял какво е да имаш връзка, просто го искаш пак.. И отново дапресивните мисли, че светът е черен, объркан и безперспективен... а реално не е - вчера, излязох на разходка със кака ми, бях за пореден път депресиран, а Тя - съвсем искрено се израдва на едно цъфнало лале, ако знаете само как видът му я накара да грейне, едно цвете и сестра ми също се превърна в такова :)
Така че За връзка, но ако е е от разстояние, просто имай предвид, че нещата може да се развият както при мен - не казвам че ще се развият така, но и това е възможно
Иначе, както каза Джон Ленън "All we need is love"

5.   За мен работа и специалност, под път и над път може да се намери, докато свестен мъж /жена не се среща вече. Не зарязвай гаджето си, специалност винаги може да се намери