Споделена история от Образование

Аз съм бъдеща кандидат-студентка по право
Здравейте! Аз съм бъдеща кандидат-студентка. Искам да уча право, но тъй като в нашия град няма такъв ВУЗ решех да кандидатствам в ПУ и не мога да намеря информация за изпита по история. Моля, ако някой е кандидатствал тази или миналата година да пише. Искам да знам дали е тест или тема. И над какво трябва да се наблегне. И друго ако някой знае, как се образува бала, и коя оценка се взима дали от ДЗИ или диплома, защото доколкото четох във форуми може и по избор или то матура или от диплома. Благодаря!!!

Коментари

1.   Ако си 12 клас трудно ще можеш за 1 година да подготвиш историята. Аз съм първа година право и изкарах курс по история, който беше 2 години. Историята не е никак лек предмет и трябва доста четене, а ако ще подготвяш материала за 1 година не е никак зле да се захващаш независимо дали в ПУ е тема или тест.

2.   Можеш напълно спокойно да се подготвиш за 1 година! Нямат ли сайт или форум ПУ?

3.   доста се поразрових, но нищо конкретно няма просто исках да разбера дали е тест или тема. Аз съм много добре със историята от много време наблягам над този предмет и мога да кажа, че имам добра подготовка. Просто искам да разбера. И наистина ли мога да се "прецакам" така казано ако съм с матура история? Защото в последния момент учители се сещат да кажат, че така може да ни падне бала ако изкараме по-ниски оценки примерно 5. 70 на ДЗИ и 6 в дипломата????

4.   Да, и аз сега искам да кандидатствам право в ПУ и съм пред същата дилема-тест или тема.. Започвам да си готвя темите, така или иначе и тест да е, пак трябва да научиш материала. Иначе за матурата, ако в дипломата ти е 6, изобщо не се явявай... няма никакъв смисъл. Ако изкараш 5, 70 на матурата, ще ти вземат нея в балообразуването, а не 6-та от дипломата. Иначе се оформя 2*оценката от изпита по история 2*оценката от изпита по езикова култура оценката от дипломата по история/матура оценката от дипломата по бел/матура. Пиши, ако имаш информация за формата на изпита

5.   Чети моме, и бъди честен човек, че като гледам какви съдии ни оправят правосъдие, тъга ме обзема! Ако, и бъдещите съдии, станете като корумпираните настоящи, жална ни е майка на тази държава!

6.   Изпитът е тест с формата на матурата.