Споделена история от Образование

Искам да стъпя на здрава основа там!
Здравейте! :) Аз съм млада, бъдеща абитуриентка, бих казала съвременно момиче. Предстои ми да напусна Бургас и, живот и здраве, както съм си наумила, да уча в София. Приемът в тази специалност не е толкова масов, тоест очаква ме аналогично по-тесен кръг хора.
Откакто станах 12-класничка преди месец, внезапно се замислих за живота, който съм си устроила тук. Познатите заведения, познатите любими магазини. А там - абсолютно новата, непозната среда. Разбира се, отивам там, за да уча тази специалност сериозно и интензивно, и не би трябвало фикс идея да ми бъдат забавленията. Но като цяло социалният живот ме вълнува, човешко е. През първата година, която съм там, ще съм на практика разделена с най-добрата си приятелка, която е с година по-малка. С това момиче споделяме почти всичко, ако бяхме двете - щеше да е много по-лесно. Но за първи курс ще трябва самостоятелно да си стъпвам на краката. По принцип в столицата имам две братовчедки, имам и вариант с кого да деля квартирата си (ако не съм в общежитие), но не мога да се срещам само с тези хора. И като цяло - винаги съм държала да се поддържа определена класа, някакво ниво. Повърхностно или не - хората съдят за човек по приятелите му. А там, в този непознат огромен град, ще е трудно да "улуча" може би правилните за мен хора (поне не веднага! . Друг позитив е, че много мои съученици ще се насочат към София, било то и в други унита.
Не ми е приоритет любовта, но ако се случи - хубаво.
И като цяло искам да питам опитните - на общежитие ли е по-хубаво, или на квартира? Кои са най-големите трудности, с които бих се сблъскала?

Коментари

1.   Здравей! Аз не съм студент в София, но мога поне да те успокоя в тази посока - когато отидеш в университета, там ще е пълно с хора, които също ще си търсят нови приятели. Така че много бързо ще се запознаеш с нови хора, ще създадеш нови контакти и ще почувстваш новия живот. Макар че Студентски град е по-известен с дискотеките, отколкото с образованието, аз те съветвам да наблягаш над уроците. В България трърде много студенти ходят на поправки или минават с тройки, което напълно обезсмисля висшето ни образование. Според мен лекар с общ успех под 5 не трябва да получава диплома, но това е друга тема...