Споделена история от Образование

Не знам, какво да учa и дали ще се справя!
Здравейте.. аз съм момиче в 11 клас и вече започвам да мисля какво искам да учa, но немога да реша какво да правя, а това все повече и повече ме обърква.. Имам добри оценки в училище.. Напоследък се замислям и имам желание за рехабилитатор, но знам много е трудно.. Досега не съм се замисляла толкова задълбочено. А през другите години в 9 и 10 клас оценките по химия и биология ми бяха 4... Започнах да ходя на уроци по химия, но е много трудно.. искам и да държа матура по биология и трябва да назубря 3 учебника.. и ме е много страх защото не съм убедена в себе си а пък и с тези оценки... това мн ме притеснява, напълно съм обсебена, мисля ден и нощ за това.. моля ви дайте ми някакъв съвет..

Коментари

1.   Като те гледам, май ще си една от 70% българи, които нищо не учат и не са учили. Щом ти се вижда, че да станеш прост рехабилитатор е много трудно, не знам.
Истината е, че не ти се учи за също толкова простите матури, нали?
Ами не учи, гледай си живота и стани продавачка. За тази професия не ти трябват матури.

2.   ако 3 учебника ти се виждат много, вземи да си направиш услуга като отидеш да копаеш на полето. за там даже не е нужно да можеш да четеш.

3.   Спокойно, мила, в българските университети за всекиго има място! :) Ще те приемат и нищо трудно да завършиш с 6 виШУто

4.   Аз съм също 11 клас и много се притеснявам, защото не съм сигурна какво да избера заболекър или фармацефт. Иначе имам 6 -ци и по биология и по химия и трите години, и пак не вярвам в себе си. на едно знам че каквото Господ каже това ще стане.

5.   Ахахах ако рехабилитацията ти се вижда трудна, не знам какво да кажа, наистина! Не знам и как може да наричаш 4 "добра оценка". И щом ходиш на уроци и химията ти се вижда трудна в 11кл. изобщо не се захващай с нея тогава, не е твоят предмет просто. А и мила, 3 учебника са си точно едно голямо нищо сравнение с това, което те очаква след тях. Така чее.. първо помисли на какво си способна и после мисли какво да запишеш!

6.   Към номер 4-
С тоя правопис за къде си бе, момиче. И тия 6-ци по биология и химия ако ти са като българския -язък. И двете специалности си ги написала грешно, а искаш да ги учиш.

В една дума правиш 2 правописни грешки-пише се зЪболекАр, а не заболекър(защото казваш зъб)... и се пише фармацеВт, а не фармацефт.

Малееее, ама иначе с претенции да учат виШе.... ха -ха.
Егати и неграмотния народ дето излиза напоследък от БГ училищата. Ама иначе са се втурнали към вузовете със самочувствие и утре ще ми се перят, че имат дипломи.

Аз нямам висше... засега, но като видя неграмотно написан текст ми е като трън в очите и ме дразни. Е, бях много добра по-български.

Към модераторите-Извинявам се, ама не се стърпях! :)