Споделена история от Образование

Какво мислите за МИО?
Здравейте :) Аз съм момиче, което сега е в 12 клас и до сега се чудих и маех какво ще уча.. От 1 клас английският ми върви, сега съм в езикова гимназия, но английският ми не е профилиращ и просто имам чувството, че не съм научила почти нищо ново по английски в тази гимназия, но си имам основа и знам много неща. Все пак щеше да е добре да започна уроци, но нямаме финансова възможност и затова мисля да си купя някаква книжка с подходящи тестове. По БЕЛ ще се опитам да науча колкото мога повече неща и се надявам да изкарам хубава оценка на матурата. Та, до колкото разбрах - за да те приемат с МИО, трябва да положиш изпит по английски и БЕЛ, освен матурата. За сега съм решила да уча това, поради горе-обясненото. Но какво ще ми кажете вие..
Дали това е добра специалност?
Правилно ли съм разбрала за приема? Ако не, обяснете ми по-подробно каквото знаете относно тази специалност :)
После ще имам ли възможност да се реализирам? И като какво - какво ще мога да работя? :)
В момента не се сещам какво друго да ви питам относно това, но моля за отговори :)))

Коментари

1.   Дъщеря ми завърши МИО. Преподавателите ще се опитат да ти смачкат фасона, за да не си въобразиш, че си голямата работа като си МИО- унижения на мах- особено в УНСС. Във ВИНСа във Варна е долу-горе същото. Там пък учи приятелката на дъщеря ми. Другите деца, които записаха по-непретенциозни специалности като "Икономика" например, си изкараха образованието на куц крак. Накрая, като тръгнеш да търсиш работа, хората просто търсят икономическа специалност. Забрави, че ще си намериш работа по тази специалност. Освен това е съмнително, че ще те приемат без да ходиш на курсове.

2.   Подкрепям Nr. 1. Специалността ми се струва измислена, лъскава примамка за мераклии да стават началници още след дипломирането. По-добре избери нещо по-земно. В гимназията, където учеше най-добрата ми приятелка, преподавателката ? по английски беше завършила точно великото МИО, но добре че мъжът ? преподава в това училище и е много уважаван, та я уреди поне за учителка... Че и такава работа не е могла да си намери без него, горката... Нищо, че има диплома за МИО. Мислете добре, като си избирате специалност, че държавната поръчка е само веднъж. После, ако искаш да поемеш по нов път, плащаш за това съвсем буквално...

B. M.

3.   Аз работя в държавна институция, където има Международна дирекция, там се предпочита основно МИО. Това е хубава специалност с езици, информация за търговските отношения, основните начини на търговия, документи, икономическа култура и др.