Споделена история от Образование

Който е наясно,нека ми отговори - специалност „Криминалистика“
Момиче на 16 години съм, убедена съм, че искам да уча криминалистика. Това е единствената специалност, от която се интересувам и ме е грабнала. Знам, че мога да уча във Варненския Университет, така че, който има познати или някой е завършил нека ми помогне и да ми разкаже.. после ще мога ли да си намеря веднага работа, защото някъде прочетох, че те назначават директно. Благодаря предварително! :)))))))))

Коментари

1.   Моята най-добра приятелка от студентските години я завърши - сега работи като магазинерка в хранителен магазин. Успех

2.   Мисля, че твоето място е Академията в Симеоново. Варненският университет от много време насам не се смята за особено престижен, така че... Не знам, ти си преценяваш. Но според мен където и да учиш, не му е мястото тук да питаш. Всяко висше учебно заведение има официален сайт, форум и т. н., където има всичко, което те интересува. Успех!

3.   Благодаря ви за коментарите. И аз мислих за Академията в Симеоново, но разбрах, че се гледат оценките по история.. а аз нямам от всяка година 6тици така че се отказах....

4.   Симеоново, миличка! И аз смятам да уча там. Но от мен да знаеш... аз съм от Варна и свободния университет е пълна глупост... всеки от Варна да питаш ще ти каже това.. Господинът ми казваше преди: Ако искате информация за някой университет, с удовослтвие ще си изясня... Но ако е за свободния чао... :D

5.   Само там недей да учиш. Дипломата от Варненски свободен не се признава в МВР и няма да те вземат на работа. Ще учиш 5 години, ще им дадеш 10 000 лв и накрая ще си закичиш дипломата на стената. Научноизследователския институт по криминалистика и криминология е мястото. Младост 4- академията на МВР.

7.   Боже мой, аз съм на 15 и също съм сигурна, че искам да се занимавам с Криминалистика, но навсякъде чувам лоши коментари за свободния :( А и парите хич не са малко

8.   Първо трябва да проучите в какво всъщност се състои тази професия. Това не ви го казвам поради факта, че ще се занимавате с трупове и убийства. На някои хора това не им пречи. Проблемът е, че вие вероятно не знаете какво всъщност ще ви се налага да правите. Въобще не е толкова интересно/вълнуващо колкото звучи..